مشاوره حقوقی

اگر از قوانین حقوقی مسائل دور و بر خود اطلاع ندارید، هیچ راه حلی برای حل بحران‌های حقوقی خود نمی‌بینید، هنوز یک جلسه مشاوره حقوقی را تجربه نکرده‌اید، همه قوانین را مرور کرده و به نتیجه‌ای نرسیده‌اید.

اگر درباره آینده نگران هستید، شما را به یک جلسه مشاوره حقوقی دعوت می‌کنیم. جایی که یک مشاور مانند یک مربی درست زمانی که به خیال شما همه درها بسته شده، برگ برنده‌ای در آستین دارد که از شنیدن آن متعجب خواهید شد.

فارغ التحصیلان حرفه حقوق علاوه بر شغل های وکالت، قضاوت و سردفتری، میتوانند به شغل مشاوره حقوقی هم بپردازند.

مشاور حقوقی به حل زودتر و سریع تر روند پرونده کمک می کند. راه حل هایی که پرونده و مشکل حقوقی شما را به نفع تان پیش ببرد از سوی مشاوره حقوقی ارائه می شوند.

این موضوع، یعنی مشاوره حقوقی یک ضرورت بشمار می آید که افراد می بایست هرگاه با موضوع یا مسئله حقوقی روبرو و مواجه می شوند برای پیشگیری و یا عدم هرگونه ضرر و زیان مادی و معنوی به وکیل یا مشاور حقوقی متخصص مراجعه نماید‌.

مشاوره حقوقی به شکل قابل توجهی می تواند ذهن ما را نسبت به مسئله مطرح شده روشن کند به شکلی که غالباً دیده می‌شود افراد در مشاوره حقوقی با وکیل به نکاتی پی می برند که از نظر آنها بی اهمیت بوده به نحوی که توجه به آنها از سوی مشاوره حقوقی و وکیل امکان گرفتن حقوق آنها را به مراتب قابل راحت تر نموده است.

مشاوره حقوقی اگر قبل پیش آمدن مشکل باشد کاملا موثر است اما بعدا ممکن است حل دعوا در دادگاه ، توسط هر وکیل یا کارشناس حقوقی هزینه زیادی را در برداشته باشد و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

مشاوره حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی کسی است که از قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی کاملا آگاه بوده به وسیله دانش خود میتواند به شرکت ها، افراد و موسسات در زمینه های مختلف حقوقی مانند امور قراردادها، دعاوی، حل اختلافات و هر نوع مشاوره ای که به نوعی به مسائل قضایی مربوط شود مشاوره دهد.

همچنین یک مشاور حقوقی میتواند در یک یا چند موضوع خاص تبحر و تخصص داشته باشد و خدمات خود را در این زمینه ها ارائه دهد. چنین فردی با دانش و تجربه ای که در زمینه مسائل حقوقی و قوانین آن دارد، از ورود خسارت جلوگیری میکند.

اهمیت یک مشاوره حقوقی 

چرا مشورت با یک مشاور حقوقی ضرورت دارد؟

این روزها در بیشتر سازمان ها یا شرکت ها نیاز مبرم به حضور یک مشاور حقوقی احساس میشود. مدیران با توجه به مسئولیت ها و وظایفی که دارند، در زمینه های مختلف با کمک یک مشاور می توانند تصمیم های درست تر و قانونمند تری بگیرند تا محتمل ضررهای جبران ناپذیر مادی و معنوی نشوند.

همچنین در مسائل حقوقی اصطلاحی به نام اعتبار امر مختومه وجود دارد به این معنی که امکان طرح دعوا دوباره از فرد سلب می‌شود و اگر بدون آگاهی از قوانین طرح دعوا صورت گیرد ممکن است چنین محرومیت همیشگی برای فرد به وجود بیاید. مشاوره حقوقی مانع از طرح چنین مسائلی می‌شود و در نتیجه شما به حقوق از دست رفته خود خواهید رسید.

مشاور حقوقی به شما امکان این را میدهد که از قوانین که برای حل مشکلات وضع شده است به بهترین شکل ممکن استفاده کنید همچنین با انجام کارهای اداری و حضور در دادگاه ها باعث میشوند وقت شما کمتر تلف شود و زمان طولانی رسیدگی به مسائل حقوقی را کاهش می دهند.

پس بهتر از قبل از انجام هر امر حقوقی با یک مشاور حقوقی مشورت کنید تا اطمینان داشته باشید که از نظر حقوقی حق با شماست.

یک مشاور حقوقی و قانونی هم میتواند به طور مستقل کار کند و هم به طور مستقیم برای یک سازمان.

انواع دعاوی 

از نگاه قانون ما سه نوع دعاوی داریم. دعاوی حقوقی، تجاری و کیفری.

 • دعاوی حقوقی:

مسائلی مانند امور خانوادگی، مسائل وراثتی، ملک و املاک، مستاجر، امور ثبتی و تابعیت و… جزو دعاوی حقوقی محسوب میشوند که حتما به یک مشاور حقوقی احتیاج دارد به دلیل اینکه حتما باید در برگه ای خاص برای دادگاه دادخواست نوشته شود و به دادگاه ارائه شود.

 • دعاوی تجاری :

صاحبان کسب و کار های تجاری عموما مسائلی که دارند مالی است مانند چک، چک تضمین، ثبت شرکت، مسائل مالیاتی، امور سهام و بورس، قرارداد های تجاری، ورشکستگی و… که در این موارد اگر شکایت غیر صحیح باشد خود جرم محسوب میشود و مجازات دارد. بنابراین مشاوره حقوقی در مسائل تجاری اهمیت فراوان دارد.

 • دعاوی کیفری :

بخش گسترده ای از اختلافات نظیر مشکلات مرتبط با زندان، عفو، قاچاق و… را شامل میشود. در این موارد فرد میتواند بر روی هر برگه ای دادخواست را نوشته و به دادسرا ارائه کند اما به دلایل مختلفی مانند ناآگاهی درباره قوانین و تلف شدن وقت توصیه میشود پیش از طرح دعاوی حتما به مشاور حقوقی مراجعه کند.

وظایف یک مشاور حقوقی 

یک مشاور حقوقی ملزم است تا با شنیدن صحبت‌های هر کاربر و مشاهده اسناد و مدارک وی، راهنمایی‌های لازم برای پیشبرد امورات وی را در مراجع ارائه نماید. تدوین دادخواست‌های لازم برای این امر نیز از جمله وظایف مشاور حقوقی می باشد.

 • امور مربوط به معاملات و قراردادها

یک مشاور حقوقی باید پیش نویس متن قرارداد ها را تنظیم کند و افراد را از شرایط و اثرات هر بند آن آگاه کند تا از بوجود آمدن ضرر های احتمالی جلوگیری کند، همچنین در بعضی از شرکت ها قراردادها صرفا با تایید و امضای مشاور حقوقی به توافق نهایی می‌رسد. همچنین میتواند در معاملات ملکی، خرید و فروش، رهن، وکالت، امور مربوط به خانواده مانند طلاق، حضانت فرزند، مهریه و نفقه به افراد کمک کند.

 • امور مربوط به دعاوی و امور کیفری

شرکت‌ها در طول دوره‌ی فعالیت خود ممکن است درگیر دعاوی گوناگونی شوند که در این دعاوی یا نقش خواهان (طرح‌کننده‌ی دعوا) را دارند یا نقش خوانده (کسی که دعوایی علیه او طرح شده است) در این زمینه مشاور میتواند کمک به سزایی در تنظیم لایحه های مورد نیاز و پیگیری دعاوی بکند.

همچنین اگر مشاور پروانه وکالت داشته باشد میتواند به عنوان وکیل شرکت وارد عمل شود. مشاوره در امور کیفری موضوعاتی مانند قتل، اختلاس، کلاهبرداری، صدور چک بلامحل و سایر موضوعات میباشد.

 • امور پژوهشی

گاهی اوقات انجام امور پژوهشی از جمله وظایف مشاور حقوقی است. این امور برای حل برخی از مسائل و مشکلات شرکت انجام میشود. برای این کار، مشاور حقوقی ابتدا به مطالعات حقوقی در رابطه با موضوع مورد پژوهش می‌پردازد و سپس گزارش یا پیشنهادهایی در آن خصوص ارائه می‌کند. 

وظایف یک مشاور حقوقی توانمند 

 1. ارائه و خلاصه سازی پرونده ها برای دادگاه و هیات منصفه
 2. تجزیه و تحلیل نتایج مشکلات موجود در پرونده ها با استفاده از دانش قانونی
 3. تفسیر قوانین برای افراد و صاحبان کسب و کار 
 4. ارائه اسناد قانونی مانند وصیت نامه، اجاره نامه و ثبت اختراع به دادگاه
 5. مذاکره برای حل کردن تمام اختلاف ها
 6. جمع آوری شواهد کافی و قانونی برای دفاع یا شروع اقدامات قانونی 
 7. ملاقات با قاضی و سوال پرسیدن از شاهدها در حین دادگاه
 8. تهیه و ارائه اظهارات قانونی در همه دادگاه ها
 9. بررسی و مطالعه همه قوانین و بندهای قانون اساسی به منظور یافتن راهکاری  برای حل مشکل یک پرونده
 10. فراخوان کردن موکل ها در دادگاه ها یا سازمان های قانونی  
 11. ارائه شواهدی برای دفاع از موکل 
 12. ارزیابی یافته ها و توسعه و بسط راهکارهایی برای پرونده ها
 13. بررسی داده های قانونی برای یافتن راه حل به منظور دفاع 

ویژگی های یک مشاوره حقوقی خوب 

برای انتخاب یک مشاور حقوقی ماهر نکات زیادی رو باید در نظر گرفت اما به طور خلاصه برای افراد مشاور باید 

 1. اطمینان از مشاور حقوقی بودن
 2. در زمینه مورد نظر تخصص و مهارت کافی را داشته باشد
 3. امانتدار و رازدار باشد
 4. مسئول و دلسوز باشد
 5. صداقت شرط اصلی یک مشاور حقوقی خوب است
 6. پرانرژی و پیگیر باشد
 7. یک مشاور حقوقی برای ارائه راهکارهای اساسی و دقیق نیاز به داشتن تجارب واقعی در زمینه‌های مختلف را دارد. وکیلی که از تجربه کافی برخوردار نباشد، خود نیز نیاز به مشاوره خواهد داشت
 8. در کارش دقیق باشد

برای شرکت ها باید مواردی مثل 

 1. تسلط به قانون و مقررات
 2. آگاهی به مسئولیت های مالیاتی شرکت و مدیران آن
 3. آگاهی به مسئولیت های بانکی
 4. آگاهی به مسئولیت های کیفری
 5. آگاهی به مسئولیت های بیمه ای
 6. تهیه فهرستی از نقاط ضعف و قوت شرکت

را در نظر گرفت.

مشاور حقوقی در چه شرکت هایی می تواند فعالیت کند 

بطور معمول همه شرکت ها احتیاج به یک مشاور حقوقی دارند تا در زمینه های مختلف حقوقی و مسائل شرکت ها به آن ها راهنمایی بدهد اما همه مشاوران حقوقی در سه محیط و سازمان میتوانند کار کنند که هر کدام مزایای خود را دارد :

 • شرکت های دولتی

بسیاری از شرکت های دولتی مشاوران متخصص خود را به عنوان کارمند ثابت در حیطه های تخصصی هر حوزه دارند

 • مشاوران دور کار

برخی از مشاوران به صورت دور کار و از منزل بر کار ها و امور قانونی شرکت نظارت دارند و به صورت دور کار آن ها را کنترل میکنند.

 • شرکت های خصوصی

بیشتر مشاوران حقوقی در شرکت های خصوصی و در سمت و جایگاه معاون شرکت مشغول به کار پاره وقت هستند. علاوه بر این، این مشاوران می توانند همزمان به چند شرکت مشاوره دهند.

رشته تحصیلی مورد نیاز برای مشاور حقوقی 

قوانین حقوقی هر کشور مختص همان کشور بوده و افرادی که قصد دارند در کشورمان ایران به عنوان یک مشاور حقوقی انجام وظیفه کنند، باید در دانشگاه های ایران تحصیل کرده و قوانین حقوقی کشورمان را آموخته و برای امور حقوقی به کار گیرند.

 این افراد می توانند در کنکور رشته الهیات و حقوق اسلامی (فقه و مبانی اسلامی و فقه و حقوق اسلامی ) و حقوق شرکت کرده و بعد از قبولی و گذراندن دوره چهار ساله ، مشاور حقوقی شده.
علاوه بر این، در صورتی که این افراد در کنکور کارشناسی ارشد رشته هایی مانند حقوق خانواده، حقوق شرکت های تجاری، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل ، حقوق جزا و جرم شناسی مانند شرکت کرده میتوانند در حوزه های مربوط به خود به امر مشاوره مشغول شوند.

درآمد مشاور حقوقی چقدر است 

میزان درآمد مشاوران حقوقی با تجربه به این موضوع بستگی دارد که آیا این مشاوران در شرکت های خصوصی مشغول به کار است یا شرکت های دولتی. مقدار درآمدی که این مشاوران می توانند در شرکت های خصوصی به دست آورند، به میزان تجربه ، تخصص، توانایی های علمی و پذیرفتن قوانین شرکت وابسته است در حالی که، این مقدار درآمد، برای مشاوران شرکت های دولتی به قانون مدیریت کشوری وابسته است. 

علاوه بر این، مشاوران شرکت های خصوصی، به عنوان مشاور و به صورت ساعتی با شرکت های خصوصی کار کرده و حقوق دریافت میکنند. همچنین، در صورتیکه حقوق این مشاوران تا سقف خاصی افزایش پیدا کند، از پرداخت مالیات معاف هستند.

اما، در صورتی که این مقدار حقوق با گذشت زمان افزایش پیدا کند، میزان مالیات نیز به همان اندازه افزایش پیدا میکند. قابل ذکر است که با توجه به ثابت نبودن قرارداد کاری، این مشاوران هیچ گونه  عیدی، سنوات و پاداش دریافت نمیکنند. البته، میزان درآمد مشاوران خصوصی که به شکایات موکل ها و صاحبان صنایع بزرگ رسیدگی میکنند، چشمگیر و کلان بوده و امکان دارد که این مشاوران صرفا به پرونده ها و موکل های خصوصی اکتفا کنند.

شرایط استخدام مشاور حقوقی 

افرادی که برای سمت هر یک از انواع مشاوره عمومی و یا تخصصی انتخاب میشوند باید نسبت به آن احاطه کامل داشته و بتوانند مشکل موجود را با استناد های  قانونی برطرف کرده و حقوق ضایع شده موکل خود را به او بازگردان. 
بنابراین، اولین و مهمترین مساله که میتواند در استخدام مشاور حقوقی موثر باشد این است که آیا این مشاور در رشته حقوق و الهیات و معارف اسلامی تحصیل کرده و یا دیگر گرایش های تخصصی حقوق را برگزیده است.

علاوه بر این، این افراد میتوانند در آزمون های استخدامی که سازمان ها برگزار می کنند شرکت کرده و در صورت پذیرش مشغول به کار شوند.

مجموعه ای از شرایط مانند داشتن تحصیلات کارشناسی، داشتن حداقل 24 و حداکثر 65 سال سن، نداشتن سوء پیشینه و عدم اعتیاد و محکومیت و تابعیت ایرانی هم ، از جمله شرایط مهم و لازم برای استخدام مشاوران حقوقی است.

مشاوران حقوقی میتوانند به عنوان سردفتر اسناد رسمی، مشاور شرکت های خصوصی، انواع بانک ها، شهرداری ها، وزارتخانه ها و دیگر سازمان های خصوصی و دولتی انجام وظیفه کنند.

مشاوران حقوقی که برای سازمان های دولتی و یا خصوصی کار میکنند به مجوز خاصی نیاز نداشته و میتوانند به سهولت مشغول به کار شوند.

طریقه دریافت مشاوره حقوقی 

این که اطمینان به مشاوران حقوقی با توجه روند اداری و سیستم ضعیف امنیتی در بعضی موارد که برای افراد سودجو و کلاهبرداری که اقدام به تاسیس دفتر یا موسسه حقوقی می کنند و پول افراد و اشخاص و مردم را به جیب میزنند کار سختی است و برای جلوگیری از این مورد دفتر وکالت یا موسسات حقوقی معتبر را در تهران هستند، آشنایی داشته باشید.

مشاوره حقوقی را میتوان به صورت حضوری، تلفنی، آنلاین و رایگان انجام داد که هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارد. البته که امروزه مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی تلفنی بسیار محبوب شده است. برای دریافت مشاوره به صورت تخصصی و رایگان می توانید به اپلیکیشن حقوقی شهرداد مراجعه نمایید.

 • مشاور حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی رایگان یکی از پرکاربردترین انواع مشاوره حقوقی می‌باشد که در آن فرد یا گروهی بدون استفاده مالی اقدام به دادن مشاوره به انواع افراد می‌نمایند. توصیه‌های حقوقی رایگان معمولا به صورت تلفنی و یا آنلاین رخ می‌دهد. یکی از مزیت های این روش گرفتن حداقل اطلاعات اولیه در سریع ترین زمان ممکن است. این روش برای افرادی مناسب است که قصد انجام اقدام حقوقی ندارند و فقط دنبال پاسخ برخی از سوال های حقوقی خود میباشند. اما برای پرونده های پیچیده  اقدامات حقوقی این روش پیشنهاد نمیگردد.

اما باید توجه داشت که امر مشاوره حقوقی یک کار به شدت تخصصی است و هر فردی به صرف داشتن مدرک حقوقی صلاحیت ارائه مشاوره را ندارد. حتی در برخی موارد دیده می‌شود که افرادی که از دانش حقوقی برخوردار نیستند با ارائه مشاوره غلط موجب ضایع شدن حق افراد و ایجاد مشکلات بسیاری برای افراد می‌شوند.

 • مشاور حقوقی تلفنی 

معمولا در این نوع مشاوره غیرحضوری ابتدا یک فرد با تحصیلات حقوقی (مشاور حقوقی) پاسخگوی سوالات موکلین است و در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر وجود داشته باشد، فرد می‌تواند با مراجعه حضوری به دفتر وکالت و یا موسسه حقوقی مربوطه از خدمات مشاوره‌ای استفاده نماید.

شرکت در جلسه مشاوره حقوقی نیازمند صرف وقت و هزینه‌هایی است. در بسیاری از مواقع نه وقت لازم برای چنین امری در اختیار شرکت‌ها یا افراد می‌باشد، نه پرداخت چنین هزینه‌هایی برای برخی از امور حقوقی منطقی به نظر می‌رسد. استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی بهترین روش برای چنین زمان‌هایی است که هم در وقت و هم در هزینه شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

 • مشاور حقوقی آنلاین

اما در مواقعی هم ما قادر به حضور در دفتر مشاوره نیستیم پس استفاده کردن از خدمات آنلاین مشاوره ها میتواند برای ما مفید باشند یکی از روش‌هایی که متناسب با رشد استفاده از وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی در حوزه حقوقی جا افتاده است، مشاوره حقوقی آنلاین می‌باشد.

در این نوع مشاوره، معمولا موسسات و یا دفتر وکالت، اقدام به تشکیل گروه‌ها، کانال و یا صفحات مجازی می‌نمایند و در آن با ارائه نکات قانونی کوتاه به افراد عادی در مورد مباحث قانونی اطلاع رسانی می‌کنند.

اما باید در نظر گرفت که فضای مجازی و آنلاین می تواند بستر بروز سوء تفاهم های زیادی باشد لذا باید این موضوع را در نظر گرفت که مشاوره آنلاین برای طرح سوالات مختصر و کوتاه مناسب میباشد پس برای مسائل حقوقی خود بهتر است که از مشاوره حقوقی حضوری کمک بگیرید.

 • مشاور حقوقی حضوری

قطعا بهترین و مطمئن ترین راه برای مشاوره بصورت حضوری در دفتر مربوطه است اولین و مهم‌ترین قدم برای موفقیت در هر مسئله‌ای اطلاع از قوانین درست آن بوده و این مهم، نیاز به مشاوره حقوقی حضوری خواهد داشت. 

فراموش نکنید که بهترین زمان برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی حضوری قبل از هر اقدامی است. گرچه این روش دارای هزینه میباشد اما در مقابل باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نهایی، کاهش استرس و تضمین موفقیت خواهد شد.

مزایای استفاده از مشاور حقوقی 

کم کردن فشار و استرس

وارد شدن به مسائل حقوقی بدون آگاهی و راهنما می تواند باعث استرس و فشار برای ما شود و آرامش و قدرت تصمیم گیری درست را از ما بگیرد و احتمال شکست در پرونده حقوقی را برای ما افزایش دهد پس قدم گذاشتن در این راه با یک مشاور حقوقی باعث میشود ما با تامل و آرامش بیشتری در این راه قدم بگذاریم.

متحمل ضرر نشدن 

استفاده از حضور یک مشاور حقوقی و بهره مندی از نظرات وی، موجب خواهد شد در قرارداد یا مذاکره از هرآنچه بعدها موجب ضرر به ما می شود را پیشگیری کرده. مشاور حقوقی می تواند با اقدامات به موقع از خسارات و تحمیل ضرر جلوگیری نماید.

عدم دخالت افراد غیر متخصص 

اگر فرهنگ استفاده از مشاوره از وکیل دادگستری یا نهادینه شود مراجعه به افراد متخصص  بیشتر شده و مراجعه به وکلا برای گرفتن مشاوره ی حقوقی، مشکلات و معضلات حقوقی جامعه را کمتر نموده. زیرا کسانی که با مشکل حقوقی  مواجه شده اند به دلیل فشار و اضطراب بالا راحت تر فریب افراد کلاهبردار را خورده و در دام آنها گرفتار می شوند.

مشاور حقوقی یا وکیل دادگستری 

در برخی از پرونده‌ها استفاده از وکیل ضرورت دارد و در برخی از پرونده‌ها و مسائل حقوقی مشاوره حقوقی با متخصصان کفایت می‌کند. در شرایطی که لازم باشد وکیل کارهای حقوقی را در ادامه جلسه مشاوره حقوقی انجام داده و وکالت موکل را بر عهده گیرد نوشتن قرارداد و وکالت‌نامه ضرورت دارد و در مواردی که تنها مشورت دادن حقوقدان یا وکیل کفایت کند در جلسه مشاوره این مورد از طرف متخصص گفته خواهد شد.

تفاوت مشاور حقوقی با وکیل دادگستری 

علی رغم باور عموم که تصور میکنند، مشاوران حقوقی همان وکلای دادگستری هستند، اما این دو از نظر میزان تحصیلات و مطالعات و دانش و آزمون هایی که پشت سر میگذارند و البته جایگاه شغلی و حساسیت کاری با یکدیگر تفاوت دارند.

وکیل طی عقد وکالت از طرف سایر افراد برای انجام دادن برخی یا تمام کارهای آن فرد انتخاب می شود. میزان این مسئولیت توسط فرد مشخص می گردد. یک موکل می تواند حقیقی یا حقوقی باشد. بنابراین در طی عقد وکالت، یک نفر را به عنوان نایب برای انجام امور مورد نظر خود انتخاب می کنیم.

وکیل پایه یک تمامی امور مورد نظر را می تواند انجام می دهد و در تمامی دعاوی کیفری و حقوقی امکان برعهده گرفتن مسئولیت وکالت را داراست. اما همان طور که از نام یک مشاور حقوقی مشخص است، این فرد وظیفه ارائه مشاوره در بسیاری از کارهای حقوقی را بر عهده دارد. برای این منظور بعد از ارائه راهکارها به انجام امور مربوطه و مورد نیاز با توجه به صلاحدید کارفرما می پردازد.

در یک جلسه دادرسی یک وکیل می تواند از طرف موکل خود حضور داشته و وظیفه مذاکره را به جای او شخصا بر عهده بگیرد. از طرفی یک مشاور می تواند به عنوان یک نماینده در دادرسی ها حضور پیدا کند. قبل از شروع جلسه مدارک مورد نیاز را از مشتری خود دریافت کند، پرونده تشکیل دهد، در مواردی که نیاز است، فقط می تواند این مدارک و استدلال ها را به دادگاه ارائه دهد.

یکی از وظایف اصلی مشاوران حقوقی ارائه راهنمایی ها و مشاوره های حقوقی است. این راهنمایی ها هم می تواند به فرد و هم به یک سازمان و شرکت ارائه گردد. این راهنمایی ها و مشاوره ها می تواند در تمامی زمینه های تجاری و قرارداد ها و مذاکرات مرتبط با آن ها باشد.

انجام تحقیقات مختلف هم وظیفه وکیل و هم در برخی موارد از وظایف یک مشاور است. یک مشاور در برخی از موارد می تواند بر مبنای درخواست مشتری خود به بررسی سوالات او بپردازد. او می تواند جنبه های حقوقی مشکل او را بررسی کرده و به ارائه مشاوره و راهکارهای مختلف در این زمینه بپردازد.

نوشتن و ارائه پیش نویس نامه های حقوقی در مورد انواع فعالیت ها و قراردادهای تجاری و از وظایف مشاور است.

با مراجعه به سایت شهرداد می توانید از راهنمایی مشاوران خوبی در زمینه های مختلف بهره ببرید.

دکمه بازگشت به بالا