مشاوره حقوقی تلفنی

این روزها با گسترده شدن موضوعات حقوقی و درگیر شدن عده بیشتری از افراد با این موضوعات، نیاز به اطلاعات حقوقی از هر زمانی بیشتر شده است. مسائل حقوقی از پیچیدگی و گستردگی بسیاری برخوردار هستند که نیاز به اطلاعات عمیق و تجربه کاربردی دارند. در صورت درگیر شدن با یک دعوای حقوقی در هر زمینه ای حتما باید از خدمات یک وکیل کمک بگیرید. اما شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث شود نتوانید یک وکیل به استخدام درآورید؛ یا ممکن است سوال و مشکل شما در اندازه ای نباشد که نیاز به وکیل داشته باشید. در چنین شرایطی استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی بهترین راه است.

چرا نباید بدون مشاوره حقوقی وارد یک فرآیند حقوقی شوید؟

هر کسی در طول زندگی خود ممکن است با یک مسئله حقوقی مواجه شود. افرادی که خود در علم حقوق متخصص هستند و تجربه حل کردن یک مسئله حقوقی را دارند به احتمال زیاد در مواجهه با این مسائل دچار مشکل نمی شوند و می توانند به راحتی مسئله را حل کرده و از یک دعوای حقوقی سربلند خارج شوند. اما عموم مردم اطلاعات حقوقی کافی را برای رویارویی با یک مسئله و دعوای حقوقی ندارند. اگر شما به عنوان یک فرد غیر متخصص در امور حقوقی صرفا به شنیده های خود از دیگران یا مطالعات شخصی بسنده کنید و در مسائلی مانند انعقاد قراردادهای تجاری، طلاق و مهریه، ارث، ثبت برند و غیره بدون کمک فرد متخصص وارد فرآیند حقوقی شوید احتمال برخورد به چالش های جدی و تحمل زیان برای شما بسیار بالاست. زیرا مسائل حقوقی همیشه از پیچیدگی های خاصی برخوردارند و همیشه نمی توانید از پس حل این مسائل بر بیایید. پس کار منطقی این است که از تخصص و تجربه یک متخصص حقوقی بهره ببرید.

استخدام وکیل مطمئن ترین گزینه برای کسانی است که می خواهند بدون دغدغه شخصی چالش به وجود آمده برای خود را حل کنند یا در یک دعوا به حق خود برسند. با توجه به این که مسئله شما در چه زمینه ای است می توانید یک وکیل با تجربه و دارای تخصص در زمینه مورد نظر خود را پیدا کرده و با او قرارداد ببندید. وکیل نماینده قانونی شماست و مطابق قانون در هر امری می تواند به جای شما صحبت کند و اسناد رسمی و غیر رسمی را امضا کند.

استخدام یک وکیل به طبع هزینه دارد. این هزینه ممکن است برای برخی افراد چندان سنگین نباشد یا در برابر سود بالقوه حاصل از پیروزی در یک دعوا ناچیز باشد. اما عده زیادی از افراد جامعه توان مالی استخدام وکیل را ندارند. از طرفی مسائل بسیاری هستند که از نظر وکلا و متخصصین حقوقی بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند و تنها افراد درگیر در آن این مسائل را پیچیده می دانند. در چنین مواردی، بهترین جایگزین استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری است. در بسیاری موارد یک مشاوره مفید از یک متخصص باتجربه می تواند به راحتی مشکل شما را حل کند بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه گزاف برای استخدام وکیل داشته باشید. مشاوره حقوقی تلفنی مزیت های بسیاری دارد که نیاز شما را رفع کرده و آسایش شما را تامین می کند.

مشاوره حقوقی تلفنی چه مزیتی دارد؟

هزینه کمتر

استخدام یک وکیل برای انجام کار حقوقی هزینه بسیاری برای شما در پی دارد. همچنین بسیاری از زمینه ها وجود دارد که ممکن است اصلا نیازی به وکیل نداشته باشید و تنها دانستن جزییاتی درباره فرآیندهای قانونی برای شما کفایت کند. در این موارد مشاوره حقوقی تلفنی علاوه بر اینکه نیاز شما را برطرف می کند با هزینه کمتری نیز شما را به پاسخ سوال خود می رساند. مشاوره حقوقی تلفنی به نسبت مشاوره حضوری نیز دارای مزیت های بسیاری است. مشاوره حقوقی حضوری معمولا هزینه بیشتری را به شما تحمیل می کند.

رسیدن به پاسخ در زمان کمتر

اگر برای هر سوال کوچک قرار باشد به دفتر یک وکیل مراجعه کنید، هر بار زمان زیادی را از دست خواهید داد. به خصوص اگر درگیر یک موضوع حقوقی باشید و برای دفعات متعدد قصد دریافت مشاوره داشته باشید. مشاوره حقوقی تلفنی به شما این امکان را می دهد که در کمترین زمان به پاسخ خود برسید و باقی زمان خود را ذخیره کنید. در این مورد مشاوره حقوقی تلفنی نسبت به مشاوره حقوقی آنلاین نیز دارای برتری است. زیرا در یک مکالمه آنلاین به صورت چت برقراری ارتباط و رساندن منظور به نسبت مکالمه صوتی دشوارتر است.

عدم نیاز به مراجعه حضوری

در شرایطی که برای مراجعه حضوری و بیرون آمدن از خانه محدودیت وجود دارد مانند دوران شیوع کرونا، دریافت مشاوره غیر حضوری و تلفنی بهترین و بهینه ترین انتخاب است. با مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از خانه یا از هر جایی که هستید مشاوره دریافت کنید و نیازی به طی مسیر و حضور پیدا کردن در دفتر وکیل و مشاور نداشته باشید. علاوه بر آن خستگی طی کردن راه و معطلی را متحمل نخواهید شد و به آسانترین شیوه به جواب سوال خود می رسید.

بهره بردن از دانش وکلای متعدد با تخصص های مختلف

اگر بخواهید به صورت حضوری مشاوره حقوقی دریافت کنید باید هر بار برای هر موضوع به یک مشاور مراجعه کنید و هزینه های رفت و آمد را متحمل شوید. اما مشاوره حقوقی تلفنی این امکان را به شما می دهد که از جایی که هستید بتوانید با افراد متخصص مختلف تماس برقرار کنید و از افراد با تخصص های متنوع مشاوره بگیرید. امکانی که مشاوره حضوری برای شما فراهم نمی کند و برای مشورت با هر وکیل و مشاور باید مسیرهای متفاوتی را طی کنید.

زمینه های مشاوره حقوقی تلفنی

موضوعات حقوقی بسیار متنوع و گسترده هستند. با این حال موضوعاتی هستند که می توانید به صورت غیرحضوری و تلفنی پاسخ سوال خود را در این زمینه ها بیابید و نیازی به هزینه کردن و وقت گذاشتن برای مراجعه حضوری نداشته باشید. برخی از مهم ترین این زمینه ها موارد زیر هستند.

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده

مسائل و اختلافات خانوادگی مانند طلاق ، مهریه ، نفقه ، اجرت المثل ، حضانت فرزند ، استرداد جهیزیه ، نفقه فرزند و مسائلی از این دست جزو شایع ترین مسائل حقوقی هستند که خانواده های بسیاری با آن درگیر هستند. بسیاری از مسائل خانوادگی در درون خانواده و با مشورت بزرگتران خانواده حل و فصل می شوند. اما در شرایط پیچیده ای مانند طلاق و مسائل ناشی از آن دخالت قانون ضروری است. در چنین شرایطی باید حتما از مشورت حقوقی یک متخصص بهره برد.

مشاور حقوقی خانوادگی شخصی است که در زمینه حقوق خانواده تخصص دارد و اطلاعات و تجربه کاملی در این زمینه دارد. مسائل خانوادگی در زندگی افراد تاثیر بسیاری دارند و حل کردن این مسائل می تواند از وارد آمدن آسیب های مالی و روحی روانی بسیاری جلوگیری کند. پس در مواجهه با مسائل حقوقی خانوادگی حتما از مشاوره حقوقی خانوادگی بهره بگیرید. برای دریافت مشاوره مورد نیاز خود می توانید مشاوره حقوقی تلفنی را به عنوان یک گزینه موثر و به صرفه انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی دعاوی حقوقی

در روابط اجتماعی که روز به روز گسترده تر و پیچیده تر می شوند، اختلافات و مسائل حقوقی متنوعی رخ می دهد. مسائلی مانند دعاوی ملکی، چک و سفته، دعاوی موجر و مستاجر، تنظیم قرارداد بیع و فسخ آن و مانند آن از مسائلی هستند که برای بسیاری افراد پیش می آیند. برای اینکه در چنین موقعیت هایی دچار مشکل نشوید و متضرر نشوید نیاز است اطلاعات حقوقی کافی را داشته باشید. اما از آنجایی که این مسائل بسیار متنوع و پیچیده هستند امکان این برای شما وجود ندارد که در همه این موضوعات اگاهی داشته باشید. از طرفی حل کردن برخی مسائل نیاز به تخصص و تجربه ویژه دارد و تنها داشتن اطلاعات کلی کفایت نمی کند.

با در نظر گرفتن این موارد، در مواجهه با دعاوی حقوقی نیاز است حتما از مشاوره حقوقی بهره ببرید. با توجه به مزایای بسیار مشاوره حقوقی تلفنی ، در مواقع بسیاری می توانید روی این گزینه حساب باز کنید. بسته به اینکه موضوع مسئله حقوقی شما در چه زمینه ای است می توانید برای مشاوره حقوقی تلفنی به متخصص آن زمینه مراجعه کرده و با تماس تلفنی به جواب سوال خود برسید.

نتیجه گیری

همه ما در طول زندگی خود ممکن است با مسائل و مشکلات حقوقی و قانونی مواجه شویم. در این مواقع هیچ راه فراری وجود ندارد و باید با شجاعت و با آگاهی کامل با موقعیت رو به رو شد. در صورتی که پیچیدگی مسئله از حد آگاهی و توان شما خارج است، حتما به مشورت حقوقی یک متخصص نیازمند خواهید بود. در برخی موارد نیز مسئله عمیق تر اینها است و باید حتما از یک وکیل کمک بگیرید. مشاوره حقوقی تلفنی یک گزینه کم هزینه و سریع است که در مواقع بسیاری می تواند به نیاز شما پاسخ دهد. پس حتما موقعیت خود را بررسی نموده و پیش از هر اقدامی گزینه مشاوره حقوقی تلفنی را امتحان کنید.

دکمه بازگشت به بالا