قوانین کار و بیمه چیست؟

روابط کار و کارگری

یکی از اصول اولیه برای شکل گیری و توسعه یک کسب و کار، وجود نظم و اخلاق در فضای کسب و کار است. روابط کار و کارگری بایستی بر اساس حفظ حقوق افراد و طبق قرار داد و در چارچوب نظم تنظیم شود.

از منظر قانون ، چه کسانی مشمول دریافت مزایای قانون کار هستند؟

به طور کلی در محیط های کسب و کار، بخشی از اشخاص برای خود کار می کنند و از دیگری دستور نمی گیرند. مثل صاحبان بنگاه های خدماتی، تولیدی و تجاری و نیز افرادی که به صورت انفرادی کار می کنند مثل نانواها، کشاورزان و  فریلنسرها.

برخی دیگر، برای اشخاص دیگر کار می کنند مانند صاحبان بنگاه های تجاری، تولیدی، خدماتی هستند. این دسته افراد مشمول قانون کار نیستند. هم چنین افرادی که به صورت انفرادی هم چون رانندگان، کشاورزان و غیره که برای خود کار می کنند نیز، از شمول قانون کار خارج هستند.

از منظر قانون، هر کسی، تحت هر عنوانی، به دستور دیگری، در مقابل ما به ازاء پول کار کند، کارگر است و از مزایای قانون کار بهره مند می گردد.

قانون کار و حداقل حقوق و دستمزد

طبق قانون کار، هر ساله از سمت شورای عالی کار، حداقل حقوق و دستمزد کارگر تعیین می شود. پرداخت حداقل دستمزد به کارگران توسط کارفرما، لازم الاجرا است و حتی اگر کارگری رضایت به دریافت حقوق کم تر بدهد، عقد چنین قراردادی امکان پذیر نیست.

البته عقد قرارداد به میزان مبلغی بیشتر از قانون کار بین کارفرما و کارگر بلامانع است.

مزایای قانون کار : سنوات، عیدی و پاداش

علاوه بر میزان حداقل حقوق و دستمزد طبق قانون کار، مزایایی شامل سنوات، عیدی و پاداش نیز تعیین می شود و کارفرما ملزم به انجام این تعهدات در مقابل کارگر می باشد.

 

در روابط بین کارفرما و کارگر، مسائل حقوقی زیادی دخیل است که می تواند به ماندگاری این رابطه یا اتمام آن منجر شود. حقوق و دستمزد، عیدی، پاداش و سنوات و البته بیمه می تواند در این رابطه کارفرما و کارگری بسیار تاثیرگذار باشد.

بیمه چیست؟

 

بیمه را میتوان نوعی آینده نگری دانست تا هنگام وقوع خطراتی مانند سیل و زلزله که قابل پیش بینی نیستند با کمک مالی آن بتوانیم جبران مافات کنیم. یا به عبارت دیگر بیمه را میتوان به نوعی دوست شباهت داد تا در هنگام مشکلات و سختی ها ما را یاری دهد. بهتر است با سرمایه گذاری خوب و مطمعن آینده خود را تضمین کنیم.

بیمه برای عموم مردم جامعه، با مفاهیم بیمه تامین اجتماعی، بیمه بازنشستگی و بیمه از کارافتادگی جا افتاده است.

بیمه تامین اجتماعی

سازمان بیمه تامیین اجتماعی ایران به عنوان ارگانی غیر دولتی و عمومی مسئولیت بیمه کردن صاحبان مشاغل آزاد و دولتی مانند کارگران را به عهده دارد. در واقع این سازمان یک واحد اجتماعی است که وظیفه آن خدمت رسانی به تمام اقشار حاضر در جامعه است. بیمه تامین اجتماعی جزء بیمه های اجباری در جامعه ایران است که کارفرمایان باید تمام کارمندان و کارگران خود را نزد بیمه سازمان بیمه تامین اجتماعی، بیمه نمایند.

بیمه از کار افتادگی

بهتر است بدانید که  اصل 29 قانون اساسی دولت را موظف کرده تا حق از کار افتادگی را برای افراد واجد الشرایط و مستحقق فراهم کند. بر اساس قانون، افراد بیمه شده که به علت حادثه یا بیماری دچار نقص عضو شده و توانایی کار را ندارند، با تایید مدارک و کمیسیون پزشکی فرد از کار افتاده اعلام می شوند و تحت پوشش بیمه از کار افتادگی قرار می گیرند.

بیمه بازنشستگی

حال فرض کنیم که شما به علت کهولت سن نمیتوانید کار کنید، شما شامل بیمه از کارافتادگی میشوید یا بازنشستگی؟

مهم ترین نکته در بیمه بازنشستگی و دریافت آن، این است که شخص باید به حداقل سن در نظر گرفته شده برسد.

فرد بیمه شده حداقل در ده سال گذشته یک سال سابقه بیمه داشته باشد که 90 روز آن در سال آخر باشد. اشخاصی که مشغول به فعالیت هستند بعد از گذشتن سنوات کاری که معمولاً 20 تا 30 سال است مطابق قانون بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی بازنشسته می‌شوند. بازنشستگی به این معنی است که فرد از آن تاریخ از کار کردن معاف شده و تا آخر عمر خود می‌تواند از حقوق بازنشستگی استفاده کند.