قوانین کسب و کار چیست؟

در حال حاضر شرکت های زیادی در حوزه های مختلف مشغول بکار می باشند. اما چگونه این شرکت ها از ابتدا شکل گرفتند؟ چه اقداماتی برای ثبت شرکت کرده اند؟ مشکلات این گونه شرکت ها چی می باشد؟

اگر بخواهید که در صنعت اقتصادی شناخته شوید نیاز دارید که افراد شما یا شرکتتان را بشناسند. این شناخته شدن را می توان با ثبت برند و تکنیک های برند سازی انجام داد. ویژگی مهم ثبت برند این است که شما می توانید تمامی فعالیت های تبلیغاتی و غیره خود را بر اساس برندتان پیش ببرید. با اینکار می توانید نام خود را بیشتر بر سر زبان ها قرار دهید.

رایج ترین نوع شرکت در کشور

بدون شک محبوبترین و رایج ترین نوع شرکت در ایران، شرکت با مسئولیت محدود می باشد که بیشتر اعضای آن شرکت را دوستان یا اعضای فامیل تشکیل می دهند. دقت داشته باشید که شرکت با مسئولیت محدود، کار آن امور تجاری می باشد و با شرکت های سهامی متفاوت هستند.

شرکت سهامی خاص

همانطور که از اسم آن مشخص است، سرمایه این نوع شرکت به سهام تقسیم شده و کلیه سرمایه آن توسط مسئولین تامین می شود. تفاوت در این نوع شرکت با شرکت مسئولیت محدود در این است که شرکت سهامی خاص می تواند در امور غیر تجاری نیز فعالیت کند.

مالیات شرکت

شرکت های سهامی خاص براساس قانون باید 10 درصد از کل درآمد خود را به عنوان مالیت شرکت در نظر بگیرند. شرکت با مسئولیت محدود هم باید مالیات بپردازد اما آیا راهی وجود دارد تا شرکت های با مسئولیت محدود از پرداخت مالیات معاف شوند؟

معاف شدن از مالیات برای شرکت با مسئولیت محدود به حوزه کاری مربوط است. با انتخاب این حوضه های کاری می توانید از مالیات شرکت معاف شوید:

  • شرکت های جهانگردی
  • شرکت های دانش بنیان
  • کلیه حوضه های کاری کشاورزی
  • شرکت های مطبوعاتی
  • و…

پایان عمر شرکت

یک شرکت ممکن است به دلیل مختلفی از ادامه فعالیت متوقف شود. بنابه هر دلیلی مانند: ورشکستگی، نرسیدن به هدف و … کاری که باید در این مورد انجام دهید اگر انتخاب دیگری ندارید، انحلال شرکت می باشد.

مبحثی که نباید فراموش شود: بیمه شرکت

بیمه به دو نوع اجباری و اختیاری وجود دارد. بیمه اجباری نوعی است که کارفرما موظف است تمامی کارمند هایش را بیمه کند. دومی خود شخص به عنوان کارفرما شناخته می شود و مسئول بیمه کردن خودش است.