مشاوره حقوقی

مسائل حقوقی از مسائلی هستند که برای خیلی از افراد سوال برانگیز هستند. قوانین حقوقی کشور و رویه های قضایی حاکم بر دادگاه ها و سازمان های مرتبط به قدری پیچیده و دشوار هستند که اکثر افراد از آن ها سر در نمی آورند و اگر کسی برای موضوعی درگیر مسائل قضائی و دادگاه شود نمی تواند به تنهایی و بدون کمک گرفتن کار خود را پیش ببرد. دانستن قوانین و رویه های قانونی راه بسیار خوبی برای حل کردن مشکلات و نیاز های شخصی است اما آیا همه ی ما حوصله، وقت و توان خواندن و یاد گرفتن موضوعات حقوقی را داریم؟

پیچیدگی رویه های قانونی و دشواری متون حقوقی همگی باعث می شوند عده ی کمی از ما سراغ مطالعه درباره موضوعات حقوقی بروند. جدای از آن اگر کسی در یک دعوای حقوقی قرار بگیرد، قطعا بدون بهره بردن از مشاوره حقوقی یک فرد متخصص نمی تواند از دعوا با موفقیت بیرون بیاید. به همین دلیل است که متخصصان حقوقی و وکلای باتجربه این کار را به عهده گرفته و خدمات مشاوره حقوقی را برای عموم مردم ارائه می کنند. موسسه حقوقی شهرداد با در اختیار داشتن کارشناسان حقوقی زبده در زمینه های حقوقی مختلف آماده پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. می توانید سوالات حقوقی خود را از متخصصان موسسه حقوقی شهرداد بپرسید و پاسخ خود را دریافت کنید.

مشاوره حقوقی

برخورداری از مشاوره حقوقی چه مزایایی دارد؟

امروزه شرکت ها، موسسات و نهاد های دولتی و غیر دولتی از همه نظر گسترش و پیشرفت یافته اند. از طرفی دیگر نیاز روزافزون آنها به رشد و توسعه اقتصادی با توجه به شرایط موجود، پیچیدگی‌های فراوانی در خصوص قوانین و مقررات و نحوه انعقاد قراردادهای مختلف به وجود آورده است. به همین علت بدون وجود یک نیروی متخصص و کمک وی، عملاً بسیاری از کارکردها و ارتباطات دچار اختلال می‌گردند و یا مسیر درستی را طی نمی‌کنند. به همین خاطر اخذ مشورت از یک مشاور حقوقی مجرب و ماهر که به قوانین و مقررات موجود در هر حوزه تسلط داشته باشد، قطعاً آثار بسیار مطلوبی را به همراه خواهد داشت. مشاوران حقوقی می‌توانند در تنظیم قراردادهای مختلف دخیل باشند و از این طریق نکات مهم موجود در هر موضوع را به دقت مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. در ادامه این مقاله، عمده‌ترین مزایایی که مشاوره حقوقی در پی خواهد داشت را به صورت خلاصه بررسی می‌نماییم.

افزایش بازدهی

با حضور مشاوران حقوقی در شرکت‌ها و سازمان‌ها و اخذ مشاوره حقوقی از آنها شاهد بازدهی و نتیجه بسیار مناسبی خواهیم بود. این افراد از قوانین و مقررات به عنوان مثال خسارت‌های موجود و نحوه جبران آنها، خیارات متنوع در قرارداد ها، شروط ضمن عقد و بسیاری از مسائل حقوقی دیگر آگاهی کامل دارند. در ضمن به مسئولیت‌های مختلفی که ذی‌نفعان آن سازمان ممکن است داشته باشند، از جمله مسئولیت کیفری و حقوقی آنها واقفند. مشاوران حقوقی با کمک این قوانین و با شرایط اختصاصی آن شرکت و یا سازمان که در اساسنامه و آیین‌نامه‌های آن آمده است، به تهیه متن قراردادهای آنها می‌پردازند و بر روند درست اجرای آنها از جانب هر دو طرف قرارداد نظارت دارند. این امر باعث می‌شود تا اینگونه سازمان‌ها ریسک کمتری را در قراردادهای خود با طرف مقابل بپذیرند. در نتیجه این امنیت قراردادی با حضور یک مشاور حقوقی، این سازمان ها می توانند عملکرد بهتری در کار و رقابت با همتایان خود داشته باشند.

جلوگیری از اطاله دادرسی

علاوه بر احقاق حق، حل مسئله در مدت زمان معقول نیز از اهداف دستگاه قضایی می‌باشد. از آنجا که بیشتر افراد با اصطلاحات حقوقی و رویه‌ قضایی موجود در کشور آشنایی کامل ندارند، احتمال آنکه مسیر نادرستی را در جهت نیل به اهداف خود طی کنند بسیار زیاد است. این مسئله باعث افزایش فشار کاری قضات و در نتیجه کاهش کیفیت آراء آنها و همچنین نارضایتی خود افراد خواهد شد. این مسئله روشن است که به صرف محق بودن در موضوعی، باعث نمی‌شود تا پرونده‌ای لزوماً مسیر درستی را طی کند. به خصوص اینکه قاضی نیز برای احقاق حق طرفی از طرفین دعوا اقدامی نمی‌کند. زیرا که بارزترین خصلت قاضی بی‌طرف بودن وی است. لذا کسب مشاوره حقوقی قبل از هر اقدام و یا در زمان اقامه دعوی، با توجه به تسلط کامل مشاور بر قوانین و رویه‌های موجود و تجربه‌های مشابهی که در بسیاری از موارد داشته‌اند، می‌تواند روند پیشروی را بسیار سریع‌تر نموده و بدین ترتیب از اطاله دادرسی جلوگیری کند. به طور مثال مشاور حقوقی می‌تواند ادله‌ای را که عملاً بی‌ارزش است، زمان‌هایی که به درستی رعایت نشده‌اند و یا قوانینی که به تازگی تصویب شده‌اند و ناسخ قوانین سابق هستند را اصلاح نماید. حتی بسیاری از اوقات این مشاوران با توجه به پرونده‌های یکسانی که در دست داشته‌اند می‌توانند با ایجاد سازش میان طرفین از حجم پرونده‌های جاری بکاهند.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه

یکی از فواید دیگری که اخذ مشاوره حقوقی دارد این است که باعث می‌گردد تا این دسته از افراد، مؤسسات و شرکت‌ها اشراف درستی بر مجموعه قوانینی که شامل وضعیت و موضوع آنها می‌گردد، داشته باشند و بتوانند از میان مسیرهای موجود، کوتاه‌ترین آنها را طی کنند. بسیاری از دعاوی‌ای که به دادگستری ارجاع داده می‌شوند، دعاوی بی‌اساسی هستند که در پی آنها افراد باید هم زمان زیادی را صرف آنها کنند و هم هزینه‌های گزافی را متحمل شوند. اما با حضور وکلا و مشاوران حقوقی این مسیر کوتاه‌تر، درست‌تر و با هزینه کمتری صورت می‌پذیرد.

مشاوره حقوقی آنلاین

حل و فصل مناسب اختلافات

اصولاً اشخاص هرچقدر که بکوشند تا از بروز اختلاف جلوگیری کنند،  باز امکان آنکه این مسئله دامن‌گیرشان شود زیاد است. حل و فصل اختلافات موجود به بهترین نحو ممکن از مهم‌ترین دغدغه‌های اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی می‌باشد. حسنی که اخذ مشاوره حقوقی دارد پیش‌‍‌بینی مکانیزم حل و فصل اختلاف و نظارت بر اجرای صحیح آن است و این امر باعث می‌شود تا از تفسیرهای متنوع در خصوص کلمات و اصطلاحات به کار رفته  جلوگیری شود. انجام این کار بدون حضور مشاوران حقوقی، ممکن است در مواردی که هیچگونه ضرورتی ندارد باعث ارجاع اختلاف به مراجع قضایی شود و از این طریق هزینه‌های اضافی، اتلاف وقت و در انتها عدم احقاق حق و یا حتی از میان رفتن شهرت این اشخاص را برای آنها در پی داشته باشد. به همین دلیل، مشاوره حقوقی می‌تواند با استفاده و درج کلمات به صورت دقیق در بسیاری از موارد از بروز اختلاف جلوگیری کند؛ یا در صورت بروز آن، این توانایی را دارد تا با کمترین هزینه‌ها مانند مذاکره و سازش و یا داوری که یک روش تخصصی و سریع است، آنها را حل و فصل کند و موجب حفظ آبرو و شأن افراد و شرکت‌ها گردد.

با توجه به تمامی مزایا و محاسن ذکر شده، فرهنگ‌سازی در جهت اخذ مشاوره حقوقی در تمام امور و برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی امر بسیار مهمی است و موجب می‌شود تا این اشخاص با هزینه کمتر، جلوی ضرر بیشتر را در آینده بگیرند. در این راستا، تیم مشاوران و کارشناسان حقوقی سایت شهرداد به پشتوانه ی دانش و تجربه‌ای که دارند، در امر مشاوره حقوقی پیشتاز هستند و با مراجعه به آنها می‌توان نتیجه مطلوب را در هر موضوع حقوقی کسب کرد.

مشاوره حقوقی رایگان

ما این حق را برای هر کس قائل هستیم که برای احقاق حق خود در دعاوی حقوقی مشکلی نداشته باشد و لازم نباشد برای رسیدن به حق خود هزینه ی زیادی بکند. آگاهی داشتن از رویه های قانونی و موضوعات حقوقی حق هر کسی است و از این رو دریافت مشاوره حقوقی از تیم شهرداد هزینه ای در بر ندارد. مشاوره حقوقی رایگان ما در هر زمانی در دسترس است و باعث افتخار ماست که در حل مشکلات حقوقی شما نقشی ایفا کنیم.

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی شامل چه مواردی می شود؟

در هر موقعیتی که نیاز به دانستن قوانین و رویه های قانونی وجود داشته باشد، به مشاوره حقوقی نیاز دارید. هر گونه سوالی درباره دعاوی حقوقی و رویه های قانونی در دادگاه ها و دادسراها داشته باشید توسط متخصصین شهرداد پاسخ داده می شود. مسائل زیر جزو مسائل حقوقی مهمی هستند که معمولا افراد با آنها درگیر می شوند.

دعاوی املاکی

دعاوی تجاری

روابط کارگر و کارفرما

دعاوی خانوادگی

طلاق، مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان و…

در تمامی این موضوعات کارشناسان شهرداد آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مشاوره حقوقی چگونه ارائه می شود؟

سوالات خود را می توانید از طریق ایمیل شهرداد یا تلفن های درج شده مطرح کنید. در صورت تمایل می توانید سوال خود را در بخش کامنت های این صفحه نیز قرار دهید تا مشاوره حقوقی آنلاین به شما ارائه شود. متخصصین ما آماده هستند تا مشاوره حقوقی تلفنی را نیز برای شما فراهم کنند.

‫6 دیدگاه ها

  1. ممنون
    کامل و کاربردی بود
    متاسفانه خیلی از افرادی که خودشونو به عنوان مشاوره حقوقی معرفی میکنند اصلا دانش کافی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا