وکیل

وکیل گمرکی

وکیل گمرکی

گمرک سازمانی دولتی است که مسئولیت نظارت بر ورود و خروج کالا از مرزهای کشور و اخذ عوارض وارداتی و صادراتی را بر عهده دارد. قوانین گمرکی یکی از ابزارهای اعمال سیاست های اقتصادی دولت در قبال واردات و صادرات کالاها است؛ و اجرای این قوانین نیز بر دوش سازمان گمرک کشور است. همچنین عوارض گمرکی یکی از منابع مهم درآمدزایی دولت است. در جریان ورود و خروج کالا از مبادی مرزی کشور ممکن است اختلافاتی با سازمان گمرک پیش بیاید. این اختلاف در فرآیندی مورد بررسی قرار می گیرد. در جریان بروز اختلاف با سازمان گمرک، وکیل گمرکی می تواند کمک مهمی در حل اختلاف داشته باشد. در ادامه فرآیند حل اختلاف با گمرک و اعتراض به رای آن را بررسی می کنیم و به نقش وکیل گمرکی در حل دعاوی گمرکی می پردازیم.

فرآیند حل اختلافات گمرکی

هر گونه اختلافی در زمینه تشخیص تعرفه، ارزش کالا، جریمه ها(به جز موارد کالای قاچاق) و موارد فورس ماژور ابتدا در واحدهای ستادی گمرک مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که همچنان رای مورد اعتراض باشد اختلاف به کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی ارجاع داده می شود. این کمیسیون مسئول رسیدگی به اختلافات گمرکی است. رای صادره توسط این کمیسیون لازم الاجرا است مگر در مواردی که اختلاف مبلغ مورد نظر گمرک و مودی یا ارزش گمرکی کالایی که اختلاف در خصوص شرایط ورود و خروج آن وجود دارد بیش از پنج میلیون تومان باشد. در این صورت مودی می تواند ظرف بیست روز بعد از تاریخ ابلاغ رای، اعتراض خود را به کمیسیون تجدید نظر ابلاغ کند. برای رسیدگی به اعتراض در کمیسیون تجدید نظر باید یک درصد مبلغ مورد اختلاف را به عنوان حق رسیدگی به صورت سپرده نزد کمیسیون پرداخت کرد. در صورتی که رای نهایی به سود مودی باشد این مبلغ پس داده می شود.

رای کمیسیون تجدید نظر تنها از نظر شکلی قابل اعتراض است. برای اعتراض به رای کمیسیون تجدید نظر سه ماه برای افراد داخل کشور و شش ماه برای افراد خارج کشور مهلت وجود دارد.

نقش وکیل گمرکی در حل اختلافات گمرکی

در هر بروز اختلافی با مراجع دولتی برای اینکه بتوانید رای مراجع حل اختلاف را به نفع خود بگردانید نیاز است به قوانین آن حوزه تسلط داشته باشید. از آنجایی که بسیاری از افراد با این قوانین آشنایی ندارند و همچنین تجربه کافی در این زمینه ندارند در صورت بروز اختلاف دچار مشکل می شوند. یک وکیل گمرکی ضمن تسلط بر قوانین گمرکی و رویه های قانونی تخصص ویژه در حل دعاوی گمرکی دارند. اختلافات پیش آمده در امور گمرکی مواردی از این قبیل هستند: ارزش گذاری کالاها، عوارض کالاها، سود بازرگانی، حقوق گمرکی و…

به علت نامفهوم بودن قوانین گمرکی برای عموم مردم و نا آشنایی تجار با این قوانین اختلافات بسیاری در سازمان گمرک پیش می آید. حل اختلافات گمرکی نیازمند تسلط کامل به این قوانین و داشتن تجربه زیاد در پرونده های گمرکی است. بنابراین تجار خود با اتکا به تجربه شخصی نمی توانند رای دادرسی گمرکی را جلب کنند.

اختلافات گمرکی شامل چه مواردی هستند؟

تا به اینجا به فرآیند حل اختلافات گمرکی و نقش وکیل گمرکی در آنها آشنا شدیم. حال می خواهیم بدانیم این اختلافات که منشا طرح دعاوی گمرکی هستند شامل چه مواردی می باشند.

اختلافات گمرکی ناشی از تعرفه

مطابق قانون کالاهای مختلف دسته بندی شده اند و برای هر دسته تعرفه ای برای صادرات و واردات تعیین شده است. اگر در تعرفه بندی کالا اختلافی میان گمرک به عنوان نماینده دولت و تاجر به وجود بیاید می تواند محل طرح یک دعوی گمرکی باشد. حال این اختلاف در تعرفه ممکن است قبل از ترخیص کالا یا بعد از آن رخ دهد که هر کدام شرایط متفاوتی ایجاد می کند.

اختلاف در تعرفه پیش از ترخیص

اگر در جریان ارزیابی کالا، اختلافی از نظر تعرفه بندی کالای اظهار شده به زیان دولت مشاهده شود، ارزیابان وظیفه دارند مشروح اختلاف را در اظهارنامه نوشته و صورتجلسه تخلف را تنظیم کرده و به اظهارنامه ضمیمه کنند تا برای تعیین جریمه به رئیس گمرک ارائه شود.

اختلاف در تعرفه پس از ترخیص

ممکن است گمرک پس از ترخیص کالا، با ملاحظه اسناد و و مدارک و ضمائم اظهارنامه، تعرفه اظهار شده را نادرست بدانند و تشخیص دهند که کالا باید در دسته بندی دیگری قرار بگیرد. در صورتی که تعرفه در نظر گرفته شده از سوی گمرک بالاتر از تعرفه اظهار شده باشد، ظرف شش ماه از تاریخ امضا سند ترخیص مطالبه نامه کسر دریافتی را به صاحب کالا یا نماینده قانونی وی ابلاغ می کنند. در چنین مواردی صاحب کالا می تواند به تعرفه ای که گمرک تعیین کرده اعتراض داشته باشد و دعوی خود را مطرح کند. این مورد یکی از موارد پرتکراری است که به وکیل گمرکی برای پیگیری اختلاف نیاز پیدا می شود.

اختلاف در ارزش کالا

یکی دیگر از موضوعات مورد اختلاف می تواند ارزش اظهار شده ی کالا باشد. این اختلاف می تواند به بر اثر نزول ارزش یا بیش‌بود ارزش به وجود بیاید.

نزول ارزش زمانی اتفاق می افتد که گمرک ادعا کند ارزش واقعی کالا بیشتر از مقدار اظهار شده است و مالیات بیشتری باید برای آن دریافت شود.

بیش‌بود ارزش نیز زمانی رخ می دهد که نرخ ریالی ارز مبادله ای تفاوت قابل توجهی با ارز آزاد داشته باشد و تاجر برای دریافت مقدار بیشتری ارز مبادله ای، ارزش کالا را بیشتر از حد واقعی اظهار کند. بیش بود ارزش عموما در مورد کالاهایی با ماخذ پایین تر اتفاق می افتد. با وجود این که برای کالا با ارزش بیشتر باید حقوق ورودی بیشتری نیز پرداخت کرد ولی با این حال درباره این کالاها، بیش اظهاری ارزش کالا و دریافت ارز مبادله ای بیشتر، به صرفه خواهد بود. در این موارد گمرک ارزش واقعی کالا را بررسی و میزان تخلف صورت گرفته را تعیین می کند.

اختلاف در ارزش کالا نیز از اتفاقاتی است که ممکن است در واردات و صادرات رخ دهد و برای رسیدگی به این اختلاف نیاز به وکیل گمرکی وجود داشته باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا