وکیل

وکیل پزشکی

وکیل پزشکی

حتما شنیده اید که میگویند انسان جایز الخطاست؛ بنابراین برداشتی که میشود از این جمله کرد این است که هر انسانی در هر کاری و شغلی مسئول اعمال خویش میباشد؛ با توجه به این موضوع هر انسانی ممکن است نه عمدا بلکه سهوا اشتباهی انجام دهد اما جالب است بدانید در مشاغلی مانند پزشکی همچین چیزی قابل قبول نمیباشد؛ زیرا آنچه که آنها هر روزه با آن سر و کار دارند جان مردم است و باید به این موضوع خوب آگاه باشند که اولین اشتباه میتواند آخرین اشتباه آنها باشد.

در حرفه پزشکی این چنین تعریف شده است که اشتباه و قصور هیچگونه جای خطایی ندارد و قابل بخشش نیست؛ درصورتی که به علت تشخیص اشتباه و یا درمان نامناسب فرد بیمار دچار مشکل شود، چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمانی، پزشک برای جبران خسارت مسئول شناخته شده.

در نظر داشته باشید که چنانچه پزشک با عمل و یا درمان خود موجب نقص عضو شده باشد، مجرم شناخته شده و طبق قوانین و مقررات باید دیه پرداخت نمایید.

وکالت پزشکی و زمینه فعالیت های آن

حال با تمام توضیحاتی که در بالا داده شده درک کار وکیل پزشکی بسیار ساده تر میباشد.

چنانچه فردی به خاطر قصور یا اشتباه پزشک دچار آسیب یا مشکلی شود که یا روند درمان بیماری آن شخص را به تعویق بیندازد میتواند با مراجعه به وکیل پزشکی و راهنمایی های آن اقدام به شکایت و گرفتن خسارت بخاطر سهل انگاری پزشک بکند.

اما شاید پیش خود بگویید چه نیازی به دریافت مشاوره با وکیل پزشکی میباشد؟

به طور ساده تر اگر بخواهم بگویم  وکیل پزشکی فردیست که اطلاعات کافی در مورد اشتباهات و قصورات پزشکی دارد و میتواند با تجربه خود در زمینه دعاوی مرتبط با قانون حقوق پزشکی فعالیت کند و بهترین مشاوره ها را به شما بدهد.

متخصص وکالت پزشکی

امروزه ما شاهد گسترده شدن و متنوع شدن خدمات پزشکی هستیم که همین امر موحجب شده تا شکایات مرتبط با دعاوی پزشکی افزایش یافته است. صرفا جهت همین منظور برای گرفتن مشاوره درباره نحوه گرفتن دیه و یا حتی دریافت مشاوره بزه دیدگان نیاز به وکیل متخصص پزشکی میکنند تا بتوانند با خیالی را مشکل خود را به شخصی که هم بتواند از لحاظ علم پزشکی متوجه شود و هم از قوانین آن به درستی سر در بیارد نیاز دارند.

وقتی که صحبت از اطمینان میشود باید دانست که مطابق ماده ۶۴٨ قانون مجازات اسلامی مصوب ١٣٩٢ که در این مورد اظهار می دارد: (اطباء و جراحان و ماماها و داروفروشان و کلیه کسانی که به مناسبت شغل یا حرفه خود محرم اسرار می شوند، هرگاه در غیر این موارد قانونی اسرار مردم را فاش کنند به سه ماه و یک روز تا یک سال حبس و یا به یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی محکوم می شوند)

بهتر است با از جمله تخلفات در ضمینه حفظ اسرار آشنا شویم.

حفظ اسرار بیماران، صدور گواهی خلاف واقع، خطای پزشک در نسخه نویسی، سهل انگاری پزشک کوتاهی و عدم توجه کافی به شرایط بیمار و نوع عمل جراحی و یا تجویز داروی اشتباه و یا حتی نحوه مصرف آن توسط بیمار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا