وکیل

وکیل مهاجرت

مهاجرت یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که هر شخص در زندگی خود می تواند بگیرد. سالانه در جهان هزاران نفر از محل سکونت خود به کشوری دیگر مهاجرت می کنند به امید اینکه زندگی بهتری را در کشور مقصد سپری کنند. در کشور ما نیز هر ساله متقاضی مهاجرت بسیاری وجود دارد. لازمه طی کردن مسیر درست برای مهاجرت، آگاهی از شرایط مهاجر پذیری کشورهای مختلف و دانستن رویه های قانونی آن ها و همچنین شرایط اجتماعی و اقتصادی این کشور ها است.

بعضی از این اطلاعات را شاید بتوان با جستجو و مطالعه به دست آورد اما دانستن پیچ و خم های حقوقی مهاجرت کار هر کسی نیست و برای طی کردن صحیح مسیر مهاجرت حتما به یک وکیل مهاجرت نیاز خواهید داشت. وکیل مهاجرت کسی است که در فرآیند مهاجرت وکالت شخص متقاضی را به عهده می گیرد تا این وکیل مراحل مهاجرت او را طی کند.

شاید شما نیز سوالات بسیاری درباره مهاجرت و چگونگی گرفتن یک وکیل مهاجرت داشته باشید. در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات جامعی درباره وکیل مهاجرت برای شما فراهم کنیم تا نسبت به این موضوع آگاهی کافی را پیدا کنید.

وکیل مهاجرت کیست؟

وکیل مهاجرت شخصی است که در رشته حقوق بین الملل تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی معتبر و پروانه فعالیت وکالت است. همچنین این وکیل باید در زمینه حقوق بین الملل و قوانین مهاجرت کشور های مختلف اطلاعات کامل داشته باشد تا بتواند موکلین خود را به بهترین نحو به هدفشان برساند. وکیل مهاجرت پس از ثبت قرارداد با متقاضی شرایط وی را می سنجد و طبق ارزیابی خودش و درخواست متقاضی بهترین کشور برای مهاجرت را به وی پیشنهاد می کند. سپس مراحل اقدام برای مهاجرت را آغاز می کند.

بهترین وکیل مهاجرت چه کسی است؟

همانطور که احتمالا می دانید انتخاب وکیل مهاجرت یک امر بسیار حساس است. زیرا در هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت شما دارید برای آینده زندگی خود تصمیم می گیرید و برای این کار نباید وکالت خود را به هر فرد بی اطلاعی بسپارید. از این رو وکیل مهاجرت شما باید ویژگی هایی را داشته باشد تا استحقاق پذیرفتن پرونده شما را داشته باشد.

فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند امر وکالت مهاجرت را به عهده بگیرند اما دانش آموختگان حقوق بین الملل به علت آگاهی از قوانین بین المللی، تسلط بیشتری بر موضوعات مهاجرت دارند و در زمینه ازدواج با اتباع کشور خارجی، اخذ ویزای کار، تولد فرزند در خارج از کشور و موضوعاتی از قبیل آن توانایی بیشتری برا اظهار نظر و راهنمایی موکل خود دارند.

بهترین وکیل مهاجرت کسی است که هم از قوانین کشور های مختلف اطلاع داشته باشد و هم از گزینه های مختلف این کشورها برای پذیرش مهاجر مطلع باشد. کشورها برای اعطای تابعیت گزینه های مختلفی دارند. از جمله تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و… . هر کدام از این گزینه ها شرایط ویژه ای دارد که وکیل مهاجرت باید از آن ها آگاه باشد.

تجربه ی وکیل مهاجرت عاملی است که او را از دیگر افراد متمایز می کند. در پیچ و خم های قانونی دریافت تابعیت کشورهای مختلف داشتن تجربه حرف اول را می زند. بنابراین وکیلی که تجربه بیشتری دارد همیشه بر وکیل کم تجربه اولویت دارد.

ویژگی های یک وکیل مهاجرت خوب

تسلط بر قوانین بین المللی و قوانین مهاجرت کشور مقصد

هر کشوری برای پذیرش مهاجر و اعطای اقامت به اتباع خارجی قوانین مخصوص خودش را دارد. یک وکیل مهاجرت باید از قوانین کشور های مختلف به طور کلی آگاه باشد و در رابطه با کشورهایی که تخصص خود را روی آن ها بنا نهاده به شکل عمیق و کامل اطلاعات داشته باشد. اگر وکیلی که انتخاب می کنید اطلاعات کافی را نداشته باشد ممکن است به کلی در امر مهاجرت خود شکست بخورید و تمام هزینه ای که صرف کرده اید را از دست بدهید.

آگاهی از شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور های مقصد

آگاه بودن از قوانین مهاجرتی برای یک وکیل مهاجرت کافی نیست. وکیل باید در مواجهه با موکل خود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مقصد را نیز توضیح دهد. زیرا صحبت یک عمر زندگی در یک کشور خارجی است و فردی که قرار است مهاجرت کند باید از اوضاع اجتماعی مقصد خود مانند آداب اجتماعی و نحوه رفتار انسان ها با یکدیگر و همچنین شرایط اقتصادی و میزان درآمد و هزینه ها اطلاع داشته باشد.

برای خیلی از افراد پیش آمده که بدون اطلاع از میزان هزینه ها و درآمدها به یک کشور مهاجرت کرده اند و بعد در تامین هزینه های خود ناتوان مانده اند. بنابراین اطلاع داشتن از این مسائل برای وکیل مهاجرت اهمیت بسیار زیادی دارد.

قابل اطمینان بودن

مطمئن و اخلاق مدار بودن یک وکیل نخستین اصل در وکالت است. در هر موضوعی قبل از انتخاب یک وکیل باید از قابل اطمینان بودن وی اطمینان حاصل کنید. به خصوص در چنین امر مهمی که آینده شما به آن گره می خورد. جدای از داشتن تخصص و آگاهی این اخلاق حرفه ای است که پایه اعتماد دو طرفه در رابطه بین وکیل و موکل قرار می گیرد.

برای اینکه از قابل اعتماد بودن یک وکیل اطمینان حاصل کنید اولین قدم راستی آزمایی مدرک تحصیلی و پروانه وکالت وی است. در قدم بعد باید از افرادی که تجربه تعامل با وی را داشته اند پرس و جو کنید. سوال کردن از موکلین پیشین وکیل مورد نظر بهترین راه برای سنجش قابل اعتماد بودن او است.

تجربه بالا و حسن سابقه

در تمام مسائل حقوقی برای یک وکیل تجربه حرف اول را می زند. زیرا همه چیز در کتاب ها نیست و عیار واقعی یک وکیل در صحنه عمل محک می خورد. در زمینه مهاجرت نیز داشتن تجربه های موفق به میزان کافی می تواند تضمینی برای میزان تجربه و مهارت وکیل باشد.

به روز بودن اطلاعات

قوانین بین الملل و قوانین مهاجرت کشور ها از قوانینی است که بسیار پویا است و هر از گاهی تغییر می کند. داشتن اطلاعات به روز برای یک وکیل مهاجرت ضروری است زیرا در صورت تغییر یک قانون و عدم اطلاع از آن ممکن است به کلی پروژه مهاجرت شکست بخورد.

داشتن ارتباط با وکلای بین الملل کشور مقصد

برای اطلاع داشتن از قوانین یک کشور تنها مطالعه درباره آن کافی نیست و مشاهده حضوری و داشتن ارتباط با اشخاص مطلع بومی نیز ضروری است. زیرا از این منبع می توان دست اول ترین اطلاعات را کسب کرد و از نزدیک مراحل قانونی را دانست. بنابراین برای یک وکیل مهاجرتی علاوه بر مطالعه درباره قوانین مهاجرت داشتن ارتباط با وکلای بین الملل در کشور مقصد و به روز نگه داشتن اطلاعات از این طریق نیز لازم است.

مزایای کمک گرفتن از وکیل مهاجرت

شما ممکن است برای مهاجرت تصمیم بگیرید و اطلاعات زیادی را از طریق جستجوی اینترنتی و مطالعه قوانین کشور مقصد خود کسب کنید اما گاهی مراحل مهاجرت سخت تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. وکیل مهاجرت اطلاعات کامل تری نسبت به شما دارد و می تواند با شرح دادن شرایط کشور های مختلف گزینه های متعددی را پیش روی شما بگذارد. بعد از انتخاب مسیر دلخواه خود وکیل مهاجرت پیگیری مراحل قانونی را به عهده می گیرد و دیگر لازم نیست شخصا مراحل مهاجرت را طی کنید و کافی است کار را به وکیل خود بسپارید.

نحوه انتخاب بهترین وکیل مهاجرت

با توجه به پیشرفت پیاپی تکنولوژی و اینترنت، موتورهای جستجو توانسته اند برای انتخاب شرکت های مهاجرت کمک شایانی به کاربران بکنند. اما آیا فقط با جستجو در اینترنت می توان بهترین شرکت را انتخاب  کرد؟ مسلما جواب خیر است! ممکن است در این میان موسساتی را پیدا کنید که از علم و دانش تخصصی لازم برخورددار نباشند و فقط وقت، هزینه خود را هدر دهید.

مهمترین موضوع در انتخاب وکیل مهاجرت، اعتماد می باشد. بعد از آن می توانید از طریق دوستان و آشنایان، فضای مجازی و موارد این چنینی است.

تاثیر وکیل مهاجرت در اخذ اقامت

ابتدا باید به بررسی انواع اقامت بپردازیم که به موارد زیر خلاصه می شود:

  • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت از طریق ثبت شرکت
  • تمکن مالی
  • اخذ ویزای کار
  • و …

به عنوان مثال برای اقامت از طریق اخذ ویزای کار و اشتغال، شخص اقدام کننده باید کار و همچنین ارتباط با کارفرمای خارجی خود را فراهم کرده باشد. این نوع مهاجرت نیازمند تخصص یک وکیل مهاجرت حرفه ای می باشد.

مشاوره درباره وکیل مهاجرت از شهرداد

شهرداد یک تیم تخصصی حقوقی متشکل از افراد دارای تخصص های مختلف حقوقی است. تیم شهرداد برای ارائه هرگونه مشاوره حقوقی و پاسخ به سوالات حقوقی شما آماده است. در صورت داشتن سوال درباره وکیل مهاجرت و روند مهاجرت می توانید با متخصصان شهرداد تماس بگیرید. با دانلود اپلیکیشن شهرداد نیز می توانید به تمامی قوانین نظام حقوقی کشور دسترسی داشته باشید و آن ها را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا