وکیل

وکیل طلاق

وقتی  یک زن و مرد باهم ازدواج می کنند در واقع تشکیل یک خانواده را می دهند و در این خانواده، زن و شوهر دو ستون  پایه و بنیان خانواده هستند.

باهم و در کنارهم گرما بخش زندگی خواهند بود. اما گاهی برای مسائل خیلی کوچک و بی ارزش و گاهی هم براساس خیلی از مسائل بزرگ که واقع برای هیچ کدام قابل بخشش نیست، متاسفانه حرف طلاق به میان می آید و گرمای این کانون رو به سردی می رود. وآثار زیان بار و مخربی برهمه اعضای خانواده و به خصوص فرزندان خانواده میگذارد.  پروسه طلاق دربعضی موارد خیلی طولانی و زمان بر می شود. به همین دلیل برخی زوجین برای زود به سرآنجام رسیدن و خلاص شدن شرایط، دست به دامان  یک وکیل طلاق می شوند. تا با کمک او که با همه­ی قانون و راه ها و  سبک هایش آشنایی دارد می داند که چه کند، زودتر به هدف برسند.

 

وکیل طلاق کیست؟

وکیل طلاق به شخصی گفته می شود که از طرف شخص دیگری که موکل حقیقی یا حقوقی، با عقد وکالت برای انجام کاری مأمور و مسئول می شود. همچنین می تواند به مشتریان خود مشاوره حقوقی دهد و در بسیاری موارد به عنوان نماینده آنها عمل می کنند. این مشتریان می توانند افراد، گروهی از افراد و اشخاص حقوقی باشند.

 

ویژگی های یک وکیل :

شخص وکیل باید تحصیلات و تجربه کافی، مهارت های سخنوری و نوشتاری در حد عالی و همچنین توان تجزیه و تحلیل میزان زیادی از اطلاعات، اعتماد به نفس زیاد و توان تحمل فشار کاری زیاد که از لازمه های انجام درست وکالت است را داشته باشد.

 

انتخاب یک وکیل با تجربه طلاق:

قبل  از انتخاب وکیل طلاق یا هر وکیلی، باید  تا حدودی به مشکل خود و راه حل های قانونی آن آگاهی داشته باشید تا بتوانید از مهارت وکیل خود اطمینان حاصل کنید.

وكيل طلاق از طرف موكل خود بدون تعهد به دريافت نتيجه  و راي به نفع موكل كارهای او را انجام می دهد و حقوق او ربطی به  نتيجه دعوا و اقدام وكيل طلاق ندارد. به اصطلاح “تعهد وكيل تعهد به وسيله است نه تعهد به نتيجه”.

در نتیجه ابتدا بهتر است میزان بودجه‌ و هزینه تان را به وکیل خود بگویید. تا وکیل طلاق  بتواند تصویر درستی از امور مالی و هزینه ‌های ازدواج شما داشته باشد. حتما یک کپی از صورت‌ حساب‌های بانکی، اوراق بهادار سرمایه‌ گذاری ها، پرداخت‌های خرد و کلیه قبوض پرداختی همراه داشته باشید. همچنین اسناد و مدارک کلیه دارایی‌ها و بدهی ‌های زناشویی خود را نیز تهیه کنید.تا اگر لازم بود به وکیل خود تحویل دهید.

 

وظایف وکیل تخصصی طلاق چیست ؟

 

  • قبل از هراقدامی وظیفه یک وکیل طلاق، مشاوره دادن  به بهترین و ساده ترین شکل ممکن است. خصوصا در مسائل خانواده که اولویت ها بر سازش و توافق می باشد.
  • رعایت حال موکل خودش از لحاظ هزینه های وکالت براساس شرایط مالی او
  • حضور به موقع درمحاکمه قضایی و به عنوان نماینده موکل و ارائه بهترین دفاعیات
  • جستجو و کنکاش برای جمع آوری دلایل کافی برای دفاع از حق موکل خود
  • مراجعه و خواندن به پرونده های مشابه برای پیشرفت سریع به روند پرونده
  • ارائه به موقع اسناد و شواهد به محکمه به منظور دفاع و تنظیم لوایح قانونی
  • پیگیری روند دادرسی و صدور حکم در مراحل ابتدایی و قطعی
  • البته اگر دادخواست موکا او برحق است سعی کند برهمان اساس مدرک و دلیل جمع آموری کند و نه به کذب و دروغ

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا