وکیل

وکیل دعاوی کار

وظیفه وکیل دعاوی بین کارگر و کارفرما

 

امروزه با توجه افزایش جمعیت و پیشرفت صنعت و افزایش تولیدات، کارخانه­ها، ساخت و ساز مساکن و غیره باعث زیادشدن کارگر و کارفرما شده است. گاهی  ممکن است بین کارگر و کارفرما اختلافاتی همچون: اخراج بدون دلیل موجه، عدم پرداخت حقوق و مزایا ، یا به موقع پرداخت نکردن حقوق آنها، بیمه نکردن، ندادن عیدی یا سنوات سالیانه، یا توجه نکردن به درخواست کارگران، درصورت آسیب دیدن درحین کاروپرداخت نکردن حق دیه و مخارج بیمارستان آنها به وجود بیاید و این اختلافات منجر به شکایت از جانب کارگر بر علیه کارفرما شود.

همچنین ممکن است کارفرما بخاطر نافرمانی کارگراز دستوراتش، یا خراب شدن یک دستگاه و وسیله­ی مخصوص کار،یا خراب شدن یک قسمت ازکار، همچنین به دلیل متشنج کردن فضای کاری، دست به شکایت علیه کارگران خود بزند.

برای طرح شکایت ورسیدگی به همچین پرونده­هایی هر دو طرف، کارگریا کرفرما نیاز به وکیل دعاوی کار دارند که با همه ی قوانین اداره­ی کار و تعاون  و اداره اجتماعی آشنا است.

کارگر کیست؟

کارگر از لحاظ  قانون کار کسی است که به هر عنوانی براساس قرارداد کاری درمقابل کار و اعمالی که به درخواست کارفرما انجام می دهد، حقوق و سایرمزایایی دریافت می کند. افرادی که مشمول این  تعریف باشند، از نظر قانون، کارگرمحسوب می شوند و تفاوتی میان نگهبان یک کارگاه با مدیر فنی آن نیست (وکیل دعاوی اداره کار).

 

کارفرما چه کیست؟

کارفرما نیز به کسی  گفته می‌شود که با ارائه حقوق و مزایای اقتصادی، کارگران را به کار دعوت می‌کند. همه مدیران میانی که واحد اقتصادی یا کارگاه را در غیاب کارفرما اداره می‌کنند، نماینده کارفرما محسوب می‌شوند.

 

وکیل دعاوی کارچه کیست؟

در قانون کار وظیفه­ی وکیل دعاوی کار؛ رسیدگی به موضوعات مختلف اعم از کیفری ، حقوقی ، نظامی و اداری، کاری و غیره در مکان هایی که برای صلاحیت رسیدگی نیز مشخص شده است. در خصوص دعاوی بین کارگر و کارفرما اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عهده دار رسیدگی به این اختلافات است.

 

مراحل طرح شکایت کارگر از کارفرما

همانطور که در بالا شرح دادیم، در صورت بروز اختلاف در روابط کارگر و کارفرما، چنانچه کارگر نتوانست موضوع  مورد اختلاف را از طریق سازش مستقیم و گفتگو بین خود و کارفرما حل کند ، سپس از طریق انجمن صنفی کارگران و یا نماینده قانونی کارگران و کارفرما به اداره کار مربوطه برای طرح شکایت خود مراجعه کند. اداره کار صلاحیت رسیدگی به اختلاف میان کارگر و کارفرما را دارد.البته اگر کارگاه  در حوزه آن اداره واقع شده باشد.

کارگر پس از رجوع به آن اداره، درخواست و شکایت خود را حداکثر در دو صفحه نوشته، آن را مکتوب می کند و به مسئول دبیرخانه اداره کار تحویل می دهد. چنانچه اگر کارگر شخصاً امکان طرح دعوا را نداشته باشد، می تواند یک وکیل دعاوی اداره کار با تجربه استخدام کند و به عنوان نماینده خود معرفی کند تا به جای او اقدام به طرح شکایت و  دعوا نماید.

کاگر به عنوان مدعی باید به یکی از دفاتراسناد رسمی  مراجعه کرده و به وکیل دعاوی کار مورد نظر خود وکالت دهد تا او بتواند به نمایندگی ازطرف کارگر در مراجع حل اختلاف، باید با ارائه وکالت نامه با توجه به مناطق جغرافیایی، ادارات کار و مراجع حل اختلاف تشکیل شده و قانون مربوطه ازجمله: وکیل دادگستری یا وکیل دعوای کاری انجام گیرد. و مراجع حل اختلاف معمولا وکالت نامه دستی و خطی که اصالت آنها مشخص نیست، نمی پذیرند؛ درصورتی  آن که حقیقت و درستی اعطای نمایندگی و وکالت  ازراه های دیگر برای مراجع حل اختلاف مشخص و آشکار گردد. برای همین انتخاب یک وکیل دعاوی کار با تجربه  و سخنور خیلی مهم است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا