وکیل

وکیل دعاوی پیمانکار

وکیل دعاوی پیمانکار

پیمانکاری یکی از قراردادهای پرکاربرد است که بسیاری از فعالیت های موجود به این شیوه و با انعقاد این قرارداد اجرا می شوند. قرارداد پیمانکاری، قراردادی است که به موجب آن، پیمانکار انجام کاری معین را در زمانی مشخص و در قبال مبلغ معینی به عهده می گیرد. پیمانکار می تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد که در برخی موارد به آن مقاطعه کار نیز گفته می شود. موضوع یک قرارداد پیمانکاری ممکن است ساخت ساختمان، حمل و نقل، تدارک کالا و غیره باشد. در فرآیند انعقاد قرارداد پیمانکاری یا بعد از آن و در جریان انجام تعهدات ممکن است اختلافاتی به وجود بیاید. در این مواقع کمک گرفتن از یک وکیل دعاوی پیمانکاری بسیار ضروری است. حتی بدون بروز اختلاف و پیش از انعقاد قرارداد نیز توصیه می شود از مشورت یک وکیل دعاوی پیمانکاری بهره ببرید تا از بروز مشکلات آینده جلوگیری شود.

اهمیت داشتن وکیل دعاوی پیمانکاری در چیست؟

قراردادها به خودی خود موضوع پیچیده ای هستند که بستن آن ها به شیوه اصولی نیاز به تخصص کافی در زمینه انواع قرارداد دارد. گاهی جا به جا شدن یک کلمه یا علامت نگارشی در متن قرارداد می تواند در تعهدات یکی از طرفین تغییر قابل توجهی ایجاد کند. بر این اساس اشخاص حقیقی و حقوقی، چه در مقام کارفرما و چه در مقام پیمانکار بایستی با آگاهی کامل از جزییات قرارداد نویسی اقدام به انعقاد قرارداد کنند. یک وکیل دعاوی پیمانکار می تواند فرآیند قرارداد نویسی را با دقت و تخصص ویژه خود تحت نظر داشته باشد تا از منافع شما به عنوان کارفرما یا پیمانکار محافظت کند. بنابراین برای جلوگیری از اختلافات و خسارت مالی حتما از مشورت یک وکیل دعاوی پیمانکاری بهره بگیرید.

دعاوی پیمانکاری

طرفین قرارداد پیمانکاری ممکن است درباره مواردی مانند محدوده کارهای جدید، هزینه های آن و شرایط بین اطراف قرارداد به توافق برسند و الحاقیه و متمم برای این شروط تبادل شود. بسیاری از مواردی که دعوی از سوی پیمانکار است، ابتدا ادعا نزد کارفرما و هیئت مدیره شرکت کارفرما مطرح می شود. در اکثر موارد اختلاف در همینجا به پایان می رسد و دو طرف به توافق می رسند. اما در غیر این صورت باید برای حل اختلاف به مرجع قضایی رجوع کنند. در چنین مواردی بهره گیری از یک وکیل دعاوی پیمانکاری امری ضروری است.

اهمیت تعیین مرجع در دعاوی پیمانکاری

یکی از مواردی که در متن قرارداد تعیین می شود، مرجع صلاحیت دار به عنوان قاضی در مواقع بروز اختلاف است. کارفرما و پیمانکار باید با توافق یکدیگر یک مرجع را به عنوان داور بین خود انتخاب کنند تا هر زمان اختلافی بروز پیدا کرد، برای داوری نزد او رجوع کنند.

هنگام عقد قرارداد هر یک از دو طرف تلاش می کنند مرجعی که به خودشان نزدیک تر است را به عنوان داور تعیین کنند. به عنوان مثال ممکن است کارفرما معاون حقوقی خود را به عنوان مرجع صلاحیت دار برای قضاوت تعیین کند. این اتفاق باعث می شود دست پیمانکار در صورت بروز اختلاف بسته باشد.

دعاوی پیمانکار علیه کارفرما

زمانی که طرفین قرارداد درباره هر یک از موارد تاثیرگذار در قرارداد تراضی نکنند و اختلاف داشته باشند، بر اثر این اختلاف طرح دعوی می کنند. این طرح دعوی می تواند از جانب کارفرما یا پیمانکار باشد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا