وکیل

وکیل حقوق بین الملل

آشنایی با وکیل حقوق بین الملل و توانمندی های آن

در خصوص وکیل بین الملل بهتر است به زبانی ساده بگویم، وکیلی است که در زمینه های قضایی مختلفی سر رشته داشته و محاز به استفاده از حق وکالت خود در خارج از کشور نیز میباشد.

از جمله تخصصات وکیل بین الملل تخصص در زمینه های تجاری و قوانین تجارت بین المللی بوده، به همین جهت اکثریت فعالان حوضه ی تجارت های بین المللی ما ارتباط بیشتری با اید دسته وکلا دارند؛ تا زمانی که تجارت آنها به دلایل مختلفی اعم از مسائل سیاسی اقتصادی روز دنیا در کشور های بیگانه به مشکل خورد بتوانند از هوش و دانش این عزیزان استفاده کنند.

اما وکیل حقوق بین الملل تنها شامل مباحث حقوق تجارت بین الملل نشده و در زمینه های حقوق کیفری نیز فعالیت داشته و میتواند به راحتی از موکلین خود دفاع لازم را به عمل آورد.

وظیفه های وکیل حقوقی بین الملل

از جمله وظایف وکیل حقوقی بین المللی خوب مطالعه و برسی قوانین ملی و اصول قواعد و حقوق بین الملل نیز میباشد.

او نیز میبایست آگاهی کامل نیز به گروه های اقلیت و شرکت ها ی فرا ملیتی نیز داشته باشد.

حقوق بین المللی

دانش حقوق به طور کلی به دو قسم تقسیم میشود، حقوق داخلی و حقوق بین المللی

حقوق داخلی را اینگونه میتوان تعریف کرد، به کلیه ی حقوقی که در باب قوانین مدنی و کیفری در داخل هر کشور به شمار میرود را شامل میشود.

در تقسیم بندی حقوق وکیل بین الملل را میتوان به دو دسته تقسیم کرد.

روابط بین دو کشور | روابط بین اشخاص اعم از حقوقی و حقیقی

صلاحیت های لازم برای حضور در دادگاه های بین المللی

در خصوص صلاحیت های وکلای دادگستری با ذکر کرد که تمامی وکلای دادگستری ها که مورد تایید کشور خود باشند امکان حضور در دادگاه های بین المللی از جمله دیوان کیفری بین المللی و یا دیوان بین المللی را دارند.

در صورت نیاز به حضور وکیل بین المللی و واگذاری دعوا هر یک از دعوی ها اجازه دارد تا با معرفی وکیل حقوق بین المللی خود به دادگاه، رسیدگی را بر عهده ایشان گذاشته.

چه اشخاصی به سراغ وکیل بین الملل میروند؟

هستند افرادی که دارای منافع با ارگان ها، نهاد ها و یا حتی شرکت ها در کشور های گوناگون میباشند این موضوع میتواند گاهی سر منشاء اصلی اختلاف ها باشد؛ و یا در کشوری دیگر مرتکب تخلفی با ضرر و زیان مالی و یا حتی جانی شده اید، در هر صورت شما به دنبال استفاده از خدمات وکیل حقوقی بین المللی با تجربه میگردید.

به همین سبب سایت شهرداد خدمات ارزنده ای را برای شما در زمینه نیاز شما یعنی وکیل حقوق بین المللی فراهم دیده.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا