وکیل

وکیل ثبت احوال

وکیل ثبت احوال

وکیل ثبت احوال یک از پر کاربرد ترین وکیل ها در جامعه می باشد. به دلیل مشکلات بسیار زیاد ثبتی مانند تغییر نام و نام خانوادگی، دریافت المثنی مدارک و شناسنامه و تغییر سند، نیاز به مشاوره وکیل ثبت احوال احساس می شود.

وکیل ثبت احوال یک وکیل دادگستری می باشد که برای ارتباط و کسب مشاوره با او باید به موسسه های حقوقی مراجعه کرد.

وکیل ثبت احوال کیست

قوانین مربوط به ثبت احوال بسیار پیچیده و سخت می باشد و فردی که مانند وکیل ثبت احوال اطلاعات کافی نداشته باشد، نمی تواند به درستی به خواسته خود برسد. حتی اگر بتواند به خواسته خود برسد، این اتفاق با صرف زمان و انرژی زیادی همراه می باشد.

صحبت از پیچیدگی قوانین و تبصره های موجود در ثبت احوال شد. باید بگوییم به قدری این قوانین و تبصره ها پیچیدگی دارند که افراد مراجعه کننده فقط در صورت داشتن تحصیلات عالیه، توانایی درک آنها را دارند. پس بهتر است کارهای ثبت احوال خود را به وکلای ماهر شهرداد واگذار کنید تا در کوتاه ترین زمان به بهترین شکل به خواسته خود برسید.

وکیل ثبت احوال یک وکیل پایه یک دادگستری است که پس قبولی در آزمون وکالت، در بخش مربوط به ثبت احوال مشغول به کار می شود.

وظایف یک وکیل ثبت احوال چیست؟

شماره 1- تغییر نام و نام خانوادگی: یکی از مواردی که بسیار زیاد مراجعه کننده دارد، تغییر نام و نام خانوادگی می باشد. البته این موضوع در ایران دارای شرایط و قوانین خاصی است که که فقط در بعضی موارد معدود اجازه آن صادر می شود.

شماره 2- حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق: قانونی برای این مسئله در قانون اساسی ایران درج شده است. با داشتن برخی از شرایط نیاز، این موضوع امکان پذیر می باشد. و وکیل ثبت احوال در این زمینه می تواند خیلی موثر و کارآمد باشد. البته لازم به ذکر است این قانون برای همه صدق نمی کند.

شماره 3- ایجاد تغییرات در شناسنامه: تغییرات در شناسنامه شامل موارد بسیار زیادی می‌شود که همه آنها باید زیر نظر اداره ثبت احوال و با مشاوره وکیل ثبت احوال انجام شود.

وکیل ثبت احوال باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

از نظر قانونی هر شخصی که مدرک وکالت داشته باشد و در آزمون موفق به قبولی شده باشد و مجوز لازم برای وکالت را داشته باشد، می تواند به عنوان وکیل، وکالت افراد را به عهده بگیرد. اما نکته مهم در این است که درسته که همه افرادی که مجوز وکالت دارند می توانند به عنوان وکیل ثبت احوال فعالیت کنند، اما به سرانجام رساندن پرونده های حقوقی ثبت احوال، نیازمند تجربه زیادی می باشد.

به طور کلی برای موفقیت در پرونده های حقوقی، بیشتر از تحصیلات عالیه، تخصص و تجربه بسیار زیاد لازم می باشد. داشتن تجربه بالا باعث می شود تا وکیل در حوزه فعالیت خود مهارت زیادی کسب کند و وقت موکل خود را نگیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا