وکیل

وکیل بانکی

وکیل بانکی

در این روزها کمتر کسی پیدا می شود که در زندگی خود با بانک سروکار نداشته باشد. در این بین هستند افرادی که برای انجام کارهای بانکی خود از قبیل عملیات های بانکی، گرفتن وام و چگونگی بازپرداخت آن ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

همچنین پرونده های مربوط به دعاوی بانکی سختی های خاص خود را دارد که ممکن است افراد عادی از حق و حقوق خود در قبال کارهای بانکی اشان اطلاعی نداشته باشند. با توجه به موارد ذکر شده و وسعت موضوعات مالی و قابل فهم نبودن ماده های قانونی برای افراد و با توجه به اینکه اکثریت قراردادهای بانکی به صورت یکطرفه بسته می شوند. نیاز به وکیل بانکی در این مواقع بسیار احساس خواهد شد.

بیشترین دعاوی و مسائل حقوقی بانک ها در زمان گرفتن تهسیلات و وام در قبال یک وثیقه ملکی، مشارکت های مدنی، جعاله، فروش اقساطی و از این دست مسائل می باشد. به دلیل اینکه در قراردادهای بانکی شروط زیادی وجود دارد، وکیل بانکی می تواند به مشتریان بانک کمک کند تا در هنگام عقد اینگونه قرارداد ها دچار مشکل نشوند.

شهرداد در این مقاله قصد دارد شما را با ویژگی ها و وظایف یک وکیل بانکی آشنا کند پس با ما همراه باشید.

وکیل بانکی کیست؟

وکیل بانکی کسی است که در ارتباط با امور قضایی و غیرقضایی بانکی مهارت و تسلط کامل را داشته و در زمانی که برای شخص حقیقی یا حقوقی مشکلی در این زمینه ها پیش بیاید، می تواند به بهترین شکل ممکن از حقوق موکل خود دفاع کند.

یک وکیل متخصص در دعاوی بانکی به جرائم تخصصی پولی، بانکی و مشکلات و مسائلی دیگر از این دست که مربوط به شرکت ها، سازمان ها و حتی افراد می باشد رسیدگی می کند. وکیل متخصص در این زمینه می تواند به تمامی امور بانکی و حقوقی شرکت ها رسیدگی کند.

وکیل بانکی هم برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعالیت می کند و هم می تواند از طرف خود بانک برای رسیدگی به امور حقوقی بانک باشد. بین بانک و اشخاص حقیقی یا حقوقی دعاوی قضایی مانند طرح درخواست وجه نقد بانک از اشخاص، یا طرح دعوی انجام تعهدات علیه شخص از طرف بانک می باشد.

وظایف وکیل بانکی چیست؟

یک وکیل بانکی وظیفه دارد در تمام دعاوی قضائی که بانک علیه اشخاص اعلام میکنند، در دادگاه های حقوقی یا انتظامی حضور پیدا به عمل آورد و از حق موکل خود دفاع کند. همچنین هنگامی که از سوی افراد حقیقی یا حقوقی از بانک شکایت می شود. .وکیل دعاوی بانکی باید در دادگاه یا دادسرا حضور پیدا کند و از حق موکل خود دفاع کند.

یک وکیل بانکی باید به تمام امور حقوقی و بانکی مربوط به شرکت ها و افراد رسیدگی کند. باید در زمینه هایی مثل جرائم پولشویی، امور مربوط با مزایده و مناقصه، دفاع از حق موکل خویش، پیگیری و بررسی پرونده های حقوقی، شرکت در جلسات دادرسی، رسیدگی به امور استخدامی و دعاوی اداری، مشاوره حقوقی به کارمندان شرکت و از این دست مسائل تخصص و مهارت کافی را داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا