مشاوره حقوقی آنلاین

وکیل آنلاین

اشخاص بسیاری کارهای حقوقی خود را به سبب چنین مشکلاتی به تاخیر می‌اندازند تا از این استرس‌ها به دور باشند. بهترین راهکار برای چنین مشکلی، مراجعه به سایت‌های وکیل آنلاین است. 

فرایند مراجعه به دفاتر حقوقی و پرس‌وجو درباره مشکلات پیش‌آمده، معمولا حوصله‌سر بر و وقت‌گیراست. این مشکل زمانی بیش از پیش خودش را نشان می‌دهد که با فضای پر تشنج دفاتر وکلا روبرو شوید. 

ما در این مقاله، قصد داریم وکیل انلاین را از جهات متعددی بررسی کنیم و مزایا و معایب آن را برشماریم.

وکیل کیست و دقیقا چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

واژه “وکالت” که کلمه وکیل نیز از آن گرفته شده است، در ریشه خود به معنای واگذاری امور یا اختیارات به افراد خاصی است.

 در گذشته، اشخاصی با آشنایی کامل به مسائل حقوقی و با وقتی آزاد، از طرف افراد متمول و ثروتمند وکیل می‌شده‌اند تا پروژه‌های کوچک و بزرگ را به پیش ببرند. 

اما این روزها، وکیل و وکالت به یک رشته از امور و فعالیت‌های تخصصی اطلاق می‌شود که هر انسانی در زندگی خود، از آن ناگزیر است. 

وکیل شخصی است که از قوانین و ماده‌های قانونی به خوبی اطلاع دارد و شما برای انجام انواع مشاوره‌های حقوقی یا مسائل مربوط به دادگاه به دفتر او مراجعه می‌کنید. 

وکلا علاوه بر مشاوره دادن درباره این مسائل، در کنار شما در دادگاه‌ها و دادگستری‌ها هم حاضر می‌شوند تا برای رسیدن به حقوق شخصی، در کنارتان بایستند.

وکیل آنلاین به چه معناست؟

“وکیل آنلاین” اصطلاحی است که این روزها بر سر زبان‌ها افتاده است و به آن دسته از وکلای زبردست اطلاق می‌شود که از طریق فضای مجازی و در بستر وبسایت‌های حقوقی، آماده مشاوره دادن به شما در هر زمانی هستند.

 شما می‌توانید از هر نقطه‌ای در ایران، با یک وکیل انلاین تماس بگیرید، تا درباره سوالات و مشکلات حقوقی خود صحبت کنید.

وکیل آنلاین رایگان چه مزیت‌هایی دارد؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که با وجود دفاتر بی‌شمار وکالت که در گوشه و کنار شهر تهران یا دیگر استان‌ها قرار دارد، چه نیازی به وکیل انلاین داریم؟

 در ادامه این بخش، دلایلی را بررسی می‌کنیم که در درک جایگاه وکیل آنلاین رایگان بسیار لازم هستند.

دلیل اول: دسترسی در هر لحظه.

چنانکه در قسمت‌های قبلی این مقاله نیز بیان کردیم، یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین ویژگی‌های وکیل آنلاین، دسترسی در هر ساعتی از روز و هر نقطه از کره زمین است.

 تفاوتی ندارد که شما در چه ساعتی از شبانه‌روز نیاز به یک مشاوره حقوقی داشته باشید، وکلای آنلاین آماده پاسخ‌گویی به سوالات هستند.

دلیل دوم: فاصله گرفتن از فضای متشنج دادگاه یا دفتر وکالت.

دفترهای حقوقی بسیاری در سطح شهر وجود دارد که مملو از طرفین دعوی است.

 گروهی متهم هستند و به دنبال یک وکیل خوب می‌گردند و گروهی دیگر در جستجوی یک دادخواهی بی‌نقص به سراغ یک وکیل عالی‌رتبه آمده‌اند.

 در هر صورت، دفاتر وکالت سرشار از اشخاصی است که انرژی‌های نه‌چندان مثبتی به شما می‌دهند. نکته جالب اینجاست که با استفاده از سامانه‌های وکیل انلاین، به راحتی از چنین فضاهایی دوری خواهید کرد.

دلیل سوم: صرفه‌جویی در زمان.

احتمالا با ساز و کار دفاتر وکلای پایه یک آشنایی دارید؛ ابتدا باید یک نوبت بگیرید، سپس به دفتر مراجعه کنید و پس از سپری کردن دقایقی از روز در نهایت به اتاق شخصی وکیل هدایت خواهید شد.

 نکته اینجاست که این فرایند زمان قابل‌توجهی از مراجعه‌کنندگان می‌گیرد و تا حدود زیادی آن‌ها را کلافه می‌کند. فراموش نکنید که وکیل آنلاین رایگان به راحتی در دسترس است و برای متصل شدن به این سامانه، نیاز به صرف کردن هیچ زمان اضافه‌ای نیست. 

دلیل چهارم: صرفه‌جویی در هزینه‌ها.

یکی دیگر از مزیت‌های وکیل آنلاین نسبت به مراجعه حضوری، پیش‌گیری از هزینه‌های اضافی است.

 پروسه مراجعه به یک دفتر حقوقی و دریافت مشاوره، به سبب اینکه هزینه‌هایی مانند اجاره دفتر یا پرداخت قبوض را به همراه دارد، معمولا بیشتر از هزینه دریافت یک مشاوره در بستر اینترتی است.

 همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که در سامانه‌های وکیل آنلاین، هزینه‌ها براساس بازه زمانی‌ای که شما در حال صحبت کردن با وکیل هستید، محاسبه می‌شود.

 مطمئنا سیستم مراجعه حضوری به این شکل نیست و حتی اگر مراجعه‌کننده ده دقیقه با وکیل مشورت کند باز هم مجبور است که هزینه کامل را پرداخت کند.

دلیل پنجم: دسترسی آسوده به یک وکیل پایه یک.

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه‌های وکیل انلاین، امکان مشاهده رزومه وکلا است.

 یعنی شما ابتدا می‌توانید تجارب و مهارت‌های وکیل را بررسی کنید و پس از آن، در صورت رضایت، به فکر انجام مشاوره بیفتید. متاسفانه مراجعه‌کنندگان حضوری، چنین امکانی را در دست ندارند و نمی‌توانند به صورت دقیق درباره یک وکیل تحقیق کنند.

وکیل آنلاین رایگان چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

برجسته‌ترین فعالیت سامانه‌های وکیل آنلاین رایگان، مربوط به انجام انواع مشاوره‌های حقوقی، تجاری و بین‌المللی است.

 هر نکته حقوقی که نامفهوم یا مبهم باشد، با مراجعه به یک وکیل آنلاین رایگان برطرف می‌شود. علاوه بر این صحبت‌ها، موارد زیر نیز از جمله فعالیت‌های وکیل آنلاین است:

  • بسیاری از سوالات یا مشاوره‌های حقوقی، مربوط به زندگی زناشویی یا مسائل این‌چنینی هستند، اتفاقاتی که شاید به راحتی نتوانید از آن‌ها صحبت کنید. شما می‌توانید بدون هیچ استرس یا نگرانی درباره هر مشکلی با وکیل آنلاین رایگان صحبت کنید.
  • مشاوره‌های مربوط به فرایند طلاق، جدایی، اجرایی کردن مهریه یا نفقه با مشاوره‌های وکلای آنلاین بهتر انجام می‌شود.
  • با مشورت گرفتن از وکیل انلاین، می‌توانید فرایند مراجعه به دادگاه‌ها یا دادگستری‌ها را ساده‌تر کنید؛ چرا که دادگستری‌های بسیاری در سطح شهر وجود دارند و تصمیم‌گیری درباره این مسئله که برای مشکل خود دقیقا باید به کدام‌یک از آن‌ها مراجعه کنید، تا حدودی گیج‌کننده است.
  • قوانین و ماده‌های مربوط به تقسیم ارثیه یا دعاوی حقوقی راجع به تقسیم‌بندی زمین یا املاک بسیار پیچیده است. وکیل آنلاین گزینه خوبی برای بررسی مشکلات مربوط به مِلک و املاک و ایجاد یک دیدگاه کلی درباره مسئله است.

چگونه بهترین وکیل انلاین را پیدا کنیم؟

اگر بخش‌های قبلی این مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، احتمالا به این نتیجه رسیده‌اید که وکیل آنلاین برای بسیاری از پرسش‌های حقوقی و فرایند‌های دادگاهی، گزینه مناسبی است. در چنین موقعیتی، باید به خوبی بدانید که چه معیارهایی برای پیدا کردن بهترین وکیل آنلاین کارآمد هستند؛ به بیان ساده‌تر، در زمان انتخاب یک وکیل آنلاین به چه نکاتی باید توجه کنیم. ما تلاش می‌کنیم که این سوال را از زبان متخصصان تراز اول حقوقی پاسخ دهیم.

معیار اول: بیان برتر.

بیان یکی از مهم‌ترین اجزا مشاوره حقوقی است. همه می‌دانند که کتاب‌های قانون، تبصره‌ها و ماده‌های قانونی بسیار دشوار هستند و فهم آن‌ها برای عموم مردم مشکل است.

 وکیل آنلاین خوب، شخصی است که بتواند با یک بیان واضح و ساده، قوانین حقوقی را برای‌تان تشریح کند و گزینه‌های موجود را پیش پای‌تان بگذارد.

معیار دوم: مدرک تحصیلی و تجربه کاری.

دو مولفه تاثیرگذار در انتخاب بهترین وکیل آنلاین، توجه به مدرک تحصیلی و تجربه کاری است. ممکن است تصور کنید که مدارک تحصیلی دهان‌پرکن به‌تنهایی بهترین عامل برای انتخاب یک وکیل خبره هستند.

 این تصور چندان صحیح نیست، چرا که بسیاری از نکات حقوقی و پیچ و خم‌های دادگاهی با تجربه کاری موفق و انجام پرونده‌های حقوقی پی در پی بر وکیل روشن می‌شود. پس توجه کنید که وکیل انتخابی شما، دو ویژگی مدرک تحصیلی و تجربه کاری را دارا باشد.

معیار سوم: پروانه وکالت دادگستری.

عامل سوم برای پیدا کردن بهترین وکیل انلاین، پروانه وکالت دادگستری است. متاسفانه در این روزها، هر شخصی که مقداری اطلاعات حقوقی داشته باشد تصور می‌کند که توانایی مشاوره دادن در زمینه مسائل حقوقی را دارد.

 بهترین راه تشخیص چنین اشخاصی، توجه به پروانه وکالت دادگستری است. هر وکیل آنلاین، موظف است که پروانه وکالت خود را در پروفایل خود قرار دهد؛ شما باید با ارزیابی و صحت‌سنجی این شماره، یک وکیل مطمئن را از گزینه‌های دیگر تشخیص دهید.

معیار چهارم: اطلاعات به‌روز رسانی‌شده.

ماده‌های قانونی و تبصره‌های مربوط به آن، هر هفته بر اساس مصوبات مقامات کشور در حال تکمیل‌شدن و تغییر هستند؛ یک وکیل آنلاین خوب، کسی است که اطلاعات و آشنایی خود را همیشه آپدیت کند.

 لازمه دست‌یابی به چنین هدفی، مطالعه پیوسته است. شما نیز در جایگاه یک مراجعه‌کننده، از فحوای کلام می‌توانید تشخیص دهید که آیا وکیل آنلاین رایگان انتخابی‌تان اطلاعات به‌روزشده‌ای دارد یا از قوانین جدید باخبر نیست.

معیار پنجم: تخصص‌های گوناگون.

همانطور که به خوبی می‌دانید، هر حرفه یا شغل، قوانین حقوقی مربوط به خود را دارد.

 مثلا قوانین حقوقی مربوط به اشتباهات پزشکی با قوانین حقوقی مربوط به قانون‌شکنی در مسابقات ورزشی کاملا متفاوت است. یک وکیل آنلاین خوب، علاوه بر تسلط بر ماده‌ها و تبصره‌های قانونی، در زمینه‌های دیگری هم صاحب تخصص است.

 مشورت گرفتن از چنین شخصی، کار را برای شما ساده‌تر می‌کند. با دقت کردن به پروفایل وکیل های آنلاین، از تخصص‌های گوناگون هر وکیل باخبر خواهید شد.

وکیل پایه یک با وکیل پایه دو چه تفاوتی دارد؟

دو اصطلاح “وکیل پایه یک” و “وکیل پایه دو” در گفتگوهای وکلا و اهالی این حرفه بسیار رایج هستند.

 همچنین در پروفایل‌های مربوط به وکیل های آنلاین این دو اصطلاح را بسیار مشاهده می‌کنید. 

این دو اصطلاح مربوط به دو مجوز متفاوت برای وکالت دادگستری هستند؛ مهم‌ترین تفاوت این دو نوع وکیل، مسئله زیر است:

  • وکیل پایه یک دادگستری این اجازه را دارد که هر پرونده قضایی را بپذیرد و به دادخواهی هر شاکی یا متهم اقدام کند. اما وکیل پایه دو دادگستری فقط حق قبول وکالت برای پرونده‌های جرایم تعزیری با احکام زندان کمتر از 10 سال، جریمه نقدی و شلاق را دارد؛ علاوه بر این، وکیل پایه دو فقط اجازه شرکت در محکمه‌های مالی کمتر از 50 میلیون تومان را دارد.

کلام آخر

وکیل آنلاین رایگان راهی نوین و کم‌دردسر برای انجام مشاوره‌های حقوقی است. مشاوره از طریق سیستم وکیل آنلاین، مزایای متعددی نسبت به انجام مشاوره حضوری دارد.

 در مشاوره با وکیل انلاین، زمان و هزینه کمتری صرف می‌کنید و به آسانی از هر کجای ایران امکان ارتباط با یک وکیل پایه یک را دارید. 

گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که مدارک تحصیلی و تجارب کاری وکیل های آنلاین از طریق پروفایل آن‌ها قابل‌بررسی است و شما می‌توانید پس از انجام بررسی‌های لازم و پیدا کردن یک وکیل خوب، به مشاوره بپردازید. 

اپلیکیشن حقوقی شهرداد می تواند در زمینه پیدا کردن یک وکیل آنلاین مجرب و کارآزموده به شما کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا