قرارداد کار دائم

قرارداد کار دائم

قرارداد کار دائم

ماده هفتم از قانون کار جمهوری اسلامی ایران به توضیح انواع قراردادهای کار پرداخته است. بر اساس این ماده، انواع قرارداد کار بر اساس مدت قرارداد شامل قرارداد موقت، غیر موقت، معین و قرارداد کار در دوره آزمایشی می شوند. در ادامه به تعریف قرارداد کار دائم یا غیر موقت می پردازیم و شرایط آن را تحلیل خواهیم کرد.

قرارداد کار دائم به چه معناست؟

اصولا یکی از ارکانی که در انعقاد قراردادهای کار باید به آن توجه شود مدت زمان انجام کار و بستن قرارداد است. کارفرما و کارگر باید بدانند برای چه مدت همکاری خواهند کرد تا کارفرما متضرر نشود و کارگر بتواند برای پس از اتمام کار فعلی برنامه ریزی و تصمیم گیری کند. قرارداد کار دائم نوعی از قرارداد کار است که برای مدت نامحدود و غیر موقت بسته می شود. در انعقاد این قرارداد کارفرما و کارگر مدتی برای قرارداد کاری تعیین نکرده اند و فرض بر دائمی بودن کار گرفته می شود. در قرارداد دائم کار هیچ یک از طرفین حق فسخ یک طرفه قرارداد را ندارند. همچنین اخراج کارگر نیز تحت شرایط خاص و با تشریفات قانونی مشخصی می تواند انجام گیرد.

در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که کارفرما و کارگر تحت چه شرایطی به انعقاد قرارداد دائم کار می پردازند و این قرارداد چه ویژگی هایی دارد.

 شرایط قرارداد کار دائم

قرارداد دائم مربوط به کارهایی برای مدت نامحدود است.

ماهیت دائمی کار

نکته اول این است که قرارداد دائم کار برای زمانی است که کار ماهیت دائمی و همیشگی دارد. بر این اساس برای کارهایی که جنبه موقتی و فصلی دارد می توان با قرارداد کار موقت اقدام به استخدام کارگر کرد.

ذکر نکردن مدت برای قرارداد

یکی دیگر از ویژگی های اصلی قرارداد کار غیر موقت این است که در آن مدتی برای قرارداد کار ذکر نشده است. بنابراین اگر برای قرارداد مدت تعیین شده باشد دیگر نمی توان نام قرارداد را دائم گذاشت و قرارداد به موقت تبدیل می شود.

شرایط ویژه برای اخراج کارگر

از ویژگی های مهم قرارداد کار دائم یا غیر موقت این است که به موجب ماده 27 قانون کار، نمی توان کارگری که با قرارداد دائم به استخدام درآمده را بدون دلیل موجه از کار اخراج کرد. کارفرما اگر بخواهد کارگر خود را اخراج کند باید با طی تشریفات ویژه قانونی اثبات کند که کارگر در کار خود مرتکب قصور شده یا قوانین را زیر پا گذاشته است. همچنین برای اخراج کارگر باید موافقت شورای اسلامی کار را نیز کسب کند. کارگر نیز می تواند اعتراض خود به تصمیم کارفرما را اعلام کند و این اعتراض توسط مرجع ذی صلاح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وجود چنین شرایطی در قرارداد دائم کار باعث شده است کارفرمایان بیشتر به قرارداد موقت تمایل داشته باشند و از انعقاد قرارداد دائم سر باز زنند. به این صورت که به جای انعقاد یک قرارداد دائم قرارداد موقت را چندین باره تمدید می کنند. این شیوه باعث می شود کارگر امنیت شغلی نداشته باشد و هر زمان که کارفرما بخواهد از تمدید قرارداد موقت امتناع کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا