خیانت

خیانت همسر چیست؟

خیانت همسر

یکی از مسائلی که این روزها بسیار فراگیر شده است و باعث فروپاشی بنیان خانواده می شود، مسئله خیانت همسر است.

این امر در ازدواج دائم از جمله کارهایی است که خلاف عرف و قانون جامعه است. در هنگام انجام و اثبات آن حتی اگر فرد مقابل شکایتی هم نداشته باشد، باز هم در قانون مجازاتی برای شخص خطاکار در نظر گرفته شده است.

برخی از افراد هنگام مطلع شدن از خطای همسر خود با دلایلی این مسئله را نادیده گرفته و آن را پنهان می کنند. بسیاری به خاطر حفظ آبرو یا وجود فرزند اما عده ای هم هستند که پس از دانستن این موضوع اقدام به شکایت می کنند و دنبال اجرای حکم حقوقی آن هستند.

با توجه به موارد ذکر شده طبق آمار خیانت همسر یکی از بیشترین موارد مراجعه به مشاوره حقوقی می باشد. افرادی که به دنبال شکایت از همسر خود در این مورد هستند به دنبال دانستن روند طلاق در این زمینه می باشند. با شهرداد در این مقاله همراه باشید تا از منظر قانونی و حقوقی این مسئله را با هم بررسی کنیم.

خیانت همسر چیست؟

بطور کلی داشتن رابطه پنهانی و صمیمانه با جنس مخالف خیانت همسر محسوب شده و خلاف عرف می باشد. در ماده 637 قانون تعریف آن بدین صورت است که:

هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت (محرم نشده باشند) نباشد مرتكب این امر خلاف (غیر زنا) شوند ، به 99 ضربه شلاق محكوم خواهند شد.

خیانت همسر یعنی خلاف آن عهدی که داده اید عمل کنید. در ازدواج هم به معنای داشتن روابط خارج از چارچوب است. یعنی فردی تعهد خود را زیر پا گذاشته و به جای همسر خود با شخص سومی در یک ارتباط پنهانی لذت هایی را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا