قرارداد وکالت

تنظیم قرارداد وکالت

تنظیم نمونه ای از تنظیم قرارداد وکالت

این قرارداد پیرو وکالتنامه تنظیمی شماره ……………………… درتاریخ ………….. تنظیم شده بین آقا/خانم……………………………….که از این که از پس وکیل طلقی می شود و آقای / خانم ……………………. شرکت ………………………………. به نشانی ………………………………………………..  تلفن:……….. به عنوان موکل در ساعت ………. روز ………. مورخ ……………. عقد گردیده است. قرارداد حاضر در اجرای ماده ۱۹ لایحه استقلال کانون وکلا و ماده ۱۰ قانون مدنی منعقد گردید و وکیل و موکل ، در مورد ضوابط کار و میزان حق الوکاله و ترتیب پرداخت آن به شرح زیر موافقت نمودند:……

موضوع قرارداد وکالت

آدرس فردی که از آن شکایت شده است: موکل آدرس شخص را به شرح زیر اعلام کرده است و تاکید می کند که مسئولیت عواقب ناشی از عدم شناسائی طرف شکایت را وکیل به اطلاع وی برسانده و با این توضیحات اقدام به امضای این قرارداد کرده است و در این مورد وکیل هیچ مسئولیتی ندارد.

 آدرس :

میزان حق الوکاله در تنظیم قرارداد وکالت

حق الوکاله به مبلغ ……………………. ریال تعیین گردید که به شرح زیر از طرف موکل پرداخت خواهد شد :

مبلغ ………………….. ریال معادل …………………. تومان با امضای این قرارداد از ظرف موکل با روش پرداخت………………… انجام می شود.

  1. نکته:  شروع اقدام وکیل زمانی می باشد که وی حق الوکاله را دریافت کرده باشد که نقداً پرداخت شده باشد! به اضافه تمامی هزینه های دادرسی و غیره که از نظر وکیل ارائه آن به دادگاه ضروری تشخیص داده شده باشد.
  2. نکته: موکل با امضای قرارداد این موضوع را به استناد می رساند که تمامی مدارک و اطلاعات مورد نیاز کاملا درست می باشد و به وکیل تحویل داده شده است.
  3. نکته: پرداخت کردن تمامی هزینه های دادگستری از قبیل هزینه دادخواست، اوراق، حق الزحمه کارشناس، هزینه های ایاب و ذهاب در خارج از حوزه قضائی محل مورد نظر به شرط موافقت وکیل، بر عهده موکل بوده و وی تعهد دارد تا قبل از انجام هزینه های موصوف توسط وکیل این هزینه ها را به وی پرداخت کند. بدیهی است. در صورتی که این هزینه ها در موعد مقرر پرداخت نشوند وکیل هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

چنانچه حق الوکاله به شکل اقساط پیش بینی شده باشد و موکل بابت اقساط ذکر شده مدارکی مانند سفته، چک و غیره به وکیل داده باشد و درصورتی که کوتاهی در پرداخت بوجود بیاید، وکیل حق دارد طبق نحوه تنظیم قرارداد وکالت از انجام کار نیز امتناع نماید.

به هرحال در پروسه قضایی هیچگاه نمی توان از نتیجه کار مطمئن بود. بنابراین اگر شرایط به نفع موکل پیش نرفت، تاثیری بر روی حق الوکاله نمی گذارد.

به موکل اعلام شد که در صورت صدور حکم به نفع او، حق الوکاله مورد نظر دادگاه، طبق تعرفه است و مازاد آن، در صورت پرداخت به وکیل قابل مطالبه نیست.

به موکل اعلام می شود که وکیل واجد قدرت و اختیارات و امکانات فرا قانونی مثل آشنائی با مقامات و کادر قضائی یا اداری و غیره نیست و تنها می تواند در حدود تجربه و تخصص خودش به طریق قانونی از موکل دفاع کند.

موکل متعهد است که کارهای اداری مربوط به پرونده در خارج از دادگستری را شخصاً خومدش انجام دهد و ربطی به وکیل ندارد.

موکل می تواند به وکیل این اجاره را بدهد تا در صورت نیاز، وکیل بتواند به غیر وکالت را بسپارد تا بتواند از کمک های دیگر وکیلان نیز استفاده کند.

موکل اقرار دارد که نسخه دوم وکالتنامه و رسید اوراق و وجوه پرداختی را از وکیل دریافت داشته است .

موکل متعهد است در صورت تغییر نشانی محل زندگی، حداکثر ظرف 2 روز نشانی جدید را به صورت مکتوب به وکیل و با حضور در دفتر وکالت تحویل دهد. در غیر اینصورت مکاتبات به همان آدرس قبلی از طریق پست ارسال می شود و ظرف ۴۸ ساعت از تاریخ تحویل به پست، ابلاغ شده تلقی می شود .

سپس در آخر نیز باید میزان ماده و تبصره های بکار رقته را در پایان قرارداد وکالت نوشته شود و ذکر شود که موکل با خواندن همه بندها، موافق است.

امضا

جمع بندی

با توجه به موارد ذکر شده در بالا می توان نتیجه گرفت که تنظیم قرارداد وکالت نیازمند تخصص حقوقی در این زمنیه می باشد. شهرداد با داشتن سال ها تجربه در زمینه مسائل حقوقی می تواند شما را در این راه یاری کند. همچنین می توانید از اپلیکیشن شهرداد برای اطلاع از بروزترین قوانین و مقررات موجود در کشور آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا