بیمه شرکت

بیمه شرکت مسئولیت محدود

بیمه شرکت مسئولیت محدود 

در این مقاله تصمیم داریم در مورد بیمه شرکت مسئولیت محدود اطلاعات کامل، جامع و ارزنده ای را ارائه دهیم.

شرکت مسئولیت محدود چگونه شرکتی است؟

شرکت مسئولیت محدود نوعی شرکت است که، برخلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهام‌داران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف کنند.

به زبان ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند جواب‌گوی طلب‌کاران باشد تنها سرمایه سهام‌داران از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند.

 ویژگی های شرکت مسئولیت محدود:

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی موضوعاَ تجاری است. به عبارت دیگر، موضوع فعالیت آن نمی تواند چیزی جز امور تجاری باشد (ماده 94 قانون تجارت). از این نظر، شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی متفاوت است. شرکت سهامی می تواند برای امور تجاری یا غیر تجاری تشکیل شود و به اصطلاح یک شرکت شکلی تجاری است (ماده 2 لایحه قانونی 1347).

به جز این ویژگی که شرکت سهامی خاص و عام را از دیگر شرکت های تجاری متمایز می کند، شرکت با مسئولیت محدود هم به شرکت های سرمایه نزدیک می شود و هم به شرکت های اشخاص.

بیمه شرکت مسئولیت محدود چگونه رد می شود؟

با ارائه مدارک و مستندات مربوط به شرکت و محل فعالیت شرکت به نزدیکترین شعبه بیمه تامین اجتماعی جهت تهیه کد کارگاهی و ارسال لیست بیمه اقدام نمایید.

بیمه مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت مسئولیت محدود 

اولین قدم این است که مدیر عامل باید با مشخصات شرکت روزنامه رسمی به واحد بازرسی تامین اجتماعی مراجعه کنند و اقدام به دریافت شماره بیمه نمایند. سپس با ثبت بیمه مشاغل آزاد یا اینکه در لیست ارسالی شرکت نسبت به ارسال لیست ۲۷٪ برای خود ولی برای شرکت ۳۰٪ تنظیم لیست را ارسال نمایید.

 همچنین فردی که به عنوان مستمر بگیر تامین اجتماعی است، نمی تواند به عنوان مدیرعامل یه شرکت مسئولیت محدود باشد. چون در این صورت حقوقش از اداره تامین اجتماعی قطع خواهد شد.

بیمه هیئت مدیره و سهامدار شرکت با مسئولیت محدود

اعضای هیات مدیره کارگاه های دارای شخصیت حقوقی که حقوق دریافتی دارند در صورت تمایل به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه می توانند با ارائه درخواست کتبی پس از بررسی اشتغال بکار در کارگاه و دریافت حقوق نسبت به درج نام خود در لیست کارگاه همانند سایر بیمه شدگان و با نرخ ۲۷ درصد اقدام نمایند.

اگر چنانچه مديرعامل يا رئيس هيئت مديره يك شركت تازه تاسيس هستید، و همچنین به عنوان کارمند در یک شرکت دیگر نیز مشغول هستید، مي تواند كار قبلی خود را به عنوان كارمند ادامه دهید و بيمه اجباری 30 درصد از آن شرکت داشته باشید. اما دیگر نمی توانید در شرکت خودتان بیمه خویش فرما کنید مگر اینکه به عنوان کارگر با شغل مشخص در شرکت خودتان نیز مشغول باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا