مشاوره حقوقی

انواع مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی یکی از تهمیداتی است که موسسات حقوقی برای افزایش سطح آگاهی و دانش افراد در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری در نظر گرفته اند.

با کمک افراد مجرب و با تجربه ای که با عنوان مشاور حقوقی هستند می توانید قبل از هر اقدامی در ابتدا کمی اطلاعات کسب نمایید و سپس وارد عمل شوید. مشاوره های حقوقی انواع مختلف دارد که ما به برخی از آن ها اینجا اشاره میکنیم:

انواع مشاور حقوقی

  • مشاوره حقوقی خانواده

مشاور حقوقی خانواده به حل مشکلات و مسائل حقوقی میان خانواده ها میپردازد. مشاور سعی می کند راهنمایی های مورد نیاز برای حل مشکلات قانونی خانواده ها اعم از طلاق، حضانت فرزند، نفقه و… ارائه دهد.

مشاور حقوقی با اطلاعات کاملی که در رابطه با حقوق خانواده دارد و همچنین تجربه خود میتواند کمک به سزایی در حل مشکلات زندگی مشترک افراد بکنند و از بروز ضررهای جبران ناپذیر در آینده جلوگیری کند به همین دلیل امر مهمی میباشد.

  • مشاوره حقوقی طلاق

یکی از مهم ترین مباحث حقوق خانواده طلاق است که مباحث جانبی زیادی را شامل میشود.

به دلیل اهمیت این موضوع و قوانین دقیقی که در این رابطه وجود دارد در زمان جدایی مشورت با یک متخصص در این زمینه بسیار با اهمیت است. وظیفه مشاور حقوقی در این زمینه تنظیم دادخواست طلاق، مراحل طلاق توافقی و یا طلاق غیابی و جمع آوری اطلاعات، مدارک و راهنمایی افراد است.

  • مشاوره امور ملکی

در خصوص اموال و مالکیت نسبت به آن ها قوانین و مقررات به خصوصی وجود دارد. در هنگام خرید و فروش یک ملک یا نقل و انتقال آن باید از یک مشاور امور ملکی کمک گرفت که به تسریع روند انجام معاملات و جلوگیری از مشکلات احتمالی قانونی کمک میکند.

  • مشاوره حقوقی امور قراردادها

برای انعقاد، فسخ یا تفسیر قرارداد به یک مشاور در این زمینه نیاز است. در هنگام تهیه متن قرارداد باید اطلاعات طرفین به طور کامل، مبلغ قرارداد و همچنین عنوان قرارداد قید شود.

همچنین کلمات به کار برده شده باید بدون هیچ ابهامی باشد تا بعدا امکان سو استفاده برای افراد فراهم نشود به همین دلیل کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی در تنظیم متن قرارداد مسئله مهمی است.

  • مشاوره حقوقی پزشکی

مشاوره حقوقی قصور پزشکی میتواند شما را در خصوص جرائم پزشکی و مدارک لازم جهت شکایت علیه پزشک آگاه نماید. اینکه چه مواردی جز جرائم پزشکی است و آیا عمل پزشک قصور پزشکی در نظر گرفته میشود یا نه و اینکه چه مدارکی جهت اثبات ادعا باید ارائه شود، همه از مواردی است که شما میتوانید با مشاوره امور پزشکی پاسخ آن را دریافت نمایید.

  • مشاوره حقوقی بیمه

آگاهی در زمینه حقوق بیمه یکی دیگر از اموری است که مشاوره در آن میتوانند به شما کمک کنند. بیمه کارگران، بیمه شخص ثالث، بیمه بیکاری، بیمه از کار افتادگی و بیمه تامین اجتماعی و از جمله این موارد است.

  • مشاوره حقوقی ارث

چنانچه اختلافی بین وارثان در تقسیم ارث بوجود آید و یا مسائلی همچون مالیات بر ارث یا نحوه گرفتن گواهی انحصار وراثت و مسائل مربوط به آن مطرح باشد، مشورت با یک وکیل متخصص ارث بسیار میتواند برای افراد راهگشا باشد.

  • مشاوره حقوقی مهاجرت

مهاجرت به کشور های دیگر روشهای زیادی دارد که هر فردی باید با توجه به تحصیلات و شغل و شرایطی که دارد از یکی از روش های مناسب خود را انتخاب نماید.

بسته به اینکه با چه هدفی قصد مهاجرت دارید و اینکه چه کشوری برای شما مناسب است و اینکه به طور موقت قصد مهاجرت دارید یا به طور دائم و اطلاعاتی که از کشور مورد نظر خود دارید آیا درست است یا نه همه این موارد نیازمند مشاوره تخصصی با یک وکیل مهاجرت یا مشاوره حقوقی مهاجرت زبده میباشد.

  • مشاوره حقوقی ثبت شرکت

چنانچه قصد راه اندازی کسب و کاری را داشته باشید حتما جهت ثبت شرکت خود نیازمند مشاوره حقوقی ثبت شرکتها هستید و همچنین در صورت انجام تغییرات در شرکت خود نیازمند تنظیم و ثبت صورتجلساتی برای شرکت خود می باشید که گرفتن مشاوره حقوقی در این زمینه کمک شایانی در جهت صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد کرد.

مشاور حقوقی ثبت شرکت می تواند به شما در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و حتی ثبت شرکت در خارج از کشور مشاوره های مناسب و کارایی ارائه دهد.

  • مشاور حقوقی جرائم رایانه ای

این روزها کلاهبرداری از طریق اینترنت گسترش زیادی پیدا کرده است و قانونگذار قوانینی را جهت جلوگیری از این جرائم اینترنتی پیش بینی نموده است. جرائم سایبری یا جرایم شبکه های اجتماعی از جمله جرائمی است که مجرم از طریق فضای مجازی مثل سایت، اینستاگرام یا تلگرام یا سایر وسایل ارتباط جمعی قربانی خود را انتخاب میکند.

چنانچه از طریق فضای مجازی متضرر شده اید با راهنمایی وکیل جرایم رایانه ای ، میتوانید از قوانین و نحوه شکایت در این خصوص مطلع شوید.

برای دریافت مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی می توانید از طریق مراجعه به اپلیکیشن حقوقی شهرداد اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا