بیمه تامین اجتماعی

انواع بیمه تامین اجتماعی

انواع بیمه تامین اجتماعی

این نوع از بیمه هم مانند بقیه بیمه ها انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط و قوانین مربوط به خودش خدماتی را به بیمه گذار ارائه می دهد. انواع بیمه تامین اجتماعی به شرخ ذیل می باشد.

بیمه خویش فرما

با توجه به نام این بیمه، بیمه خویش فرما برای افرادی است که خودشان اقدام به بیمه کردن خود می کنند. در این نوع بیمه نکته مهمی که وجود دارد این است که بیمه بیکاری شامل آن نمی شود. از انواع این نوع بیمه می توان به بیمه اختیاری و کارفرما اشاره کرد.

بیمه اختیاری

این نوع بیمه برای افرادی می باشد که تحت پوشش بیمه از طرف سازمان یا شرکتی که در آن مشغول به کر هستند، نمی باشند. فرد مذکور می تواند با ثبت نام در سازمان تامین اجتماعی و پرداخت مبلغ حق بیمه ای که برای او در نظر گرفته می شود، خودش را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

مهم ترین نکته در ارتباط با این نوع بیمه پرداخت به موقع حق بیمه خود می باشد وگرنه بیمه شما از طرف سازمان باطل خواهد شد. همچنین اگر سن شما از 55 سال بیشتر باشد و سابقه پرداخت 30 روزه حق بیمه را داشته باشید باید حق بیمه مازاد سن را پرداخت کنید.

محاسبه حق بیمه قابل پرداخت شما به نسبت 26 درصد از حقوقی توافقی شما می باشد. مزایای این بیمه دریافت حقوق بازنشستگی، هزینه های درمانی، هزینه ها کفن و دفن و حقوق از کار افتادگی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا